Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

- Girokonto 1 1 - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

Всім привіт!
Отримавши свій Aufenthaltstitel, Ви тим самим дали всім зрозуміти свій намір тривалий час перебувати в Німеччині. Власне, заради цього і приїхали 🙂 Тому відкрити банківський рахунок просто життєво необхідно. Поточний рахунок в банку потрібен для того, щоб було куди переводити ваші кишенькові гроші, оплачувати покупки в Інтернеті тощо. А про важливість володіння мобільною сім-карткою годі говорити. Про те, які особливості та нюанси потрібно знати, роблячи це в Німеччині, ми сьогодні й поговоримо.

В сьогоднішньому ритмі життя потреба в готівці стає все меншою, тому що майже всі фінансові операції виконуються через розрахунковий рахунок. В Німеччині такий рахунок називається Girokonto. Як правило, всі переводи приватним особам наразі здійснюються тільки на такі рахунки, тому кожен житель Німеччини, котрий досягнув повноліття, має такий.

На кожне Girokonto клієнту банку видається картка. Найпоширенішим типом банківської картки в Німеччині, якою можна розплатитися в кожному терміналі, є дебетова картка «Electronic Cash» (скорочено – «ЕС»). І ще, що не мало важливо, це карта «Maestro». До неї можна прив’язати кредитку картку типу «Visa» чи «Mastercard», однак перед тим Вам потрібно дізнатись в працівника банку про вартість та умови отримання даної карти. Ну і, звісно, прийняти рішення про необхідність володіння такою 🙂

- Electronic Cash - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

Чому так важливо знати, якого типу Ваша банківська картка? Справа в тому, що майже всі покупки в Інтернеті (а Ви неодмінно, будучи в Німеччині, захочете скористатися всіма перевагами онлайн-шопінгу і не тільки) – будь то авіаквитки чи квитки на автобус, замовлення книги чи нового смартфона, і так далі – вимагають наявності у покупця банківської картки типу «Visa» чи «Mastercard», себто кредитної картки.

Лише в деяких, на жаль не дуже частих, випадках Вас може виручити, якщо на сайті пропонується оплата через сервіс Sofortüberweisung або є можливість оплатити послугу прямим банківським переводом, тобто як зазвичай, за допомогою банківських реквізитів.

Досить часто навіть самі власники банківської картки не знаю в чому полягає різниця між «Mastercard», «Visa» і «Maestro». Давайте коротенько, раз і назавжди, в цьому розберемося.

Mastercard – міжнародна система безготівкових платежів, яка представлена такими торговими марками, як MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Mondex і Cirrus, котрі функціонують більш ніж в 210 країнах світу. Visa являється також платіжна системою. Однак, якщо Masterсard носить міжнародний характер, то Visa виступає як американська платіжна система, тобто більш обмежена територіально. В іншому відмінності між платіжними системами носять суто технічний характер.

Maestro – сервіс корпорації Masterсard, який реалізований у вигляді багатонаціональних дебетових карт. Вони мають дещо урізані функції і, як правило, призначені тільки для розрахунків на касових вузлах магазинів. Отже, відмінність між ними полягає в тому, що Masterсard – це платіжна система, а Maestro – один з її сервісів.

Відкрити банківський рахунок можливо в будь-якому банку. Звичайно, що Ваш вибір буде залежати від умов та розцінок, котрі пропонує той чи інший банк. Проте на момент, коли мені потрібно було відкривати рахунок, я взагалі навіть не думала про те, який саме банк мені обрати. І моя приймаюча родина, так само як і я, не особливо парилась з цим питанням, а повела мене в перший-ліпший банк. Ним виявилась «Sparkasse».

- sparkasse - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти
Джерело фото

Що важливо знати про «Sparkasse». Цей банк в Німеччині щось на кшталт «Ощадбанку» для України. Мережа банків «Sparkasse» досить розгалужена по всі країні і вони виступають як регіональні філії. Що це значить на практиці? А це значить, що навіть саме дріб’язкове питання, наприклад поповнення готівкою Вашої банківської картки, можна вирішити тільки в філії, де Вам було відкрито дану картку. Ось на моєму прикладі. Моя картка була відкрита в м.Трір, за місцем проживання в першій приймаючій родині. Нині я живу в м.Мюнхен, де також є «Sparkasse», але вони не обслуговуються клієнтів «Sparkasse» м.Трір 🙂

Читайте також: Поради Au-Pair: 14 речей, які потрібно робити, коли діти говорять: «Мені нудно!»

Якщо щиро, то мене насторожив цей банк ще з того моменту, коли ми прийшли відкривати рахунок. На наше прохання нам запропонували Termin (тобто заздалегідь оговорений час та дату зустрічі) аж через три (!) дні. Однак, у всьому іншому, «Sparkasse» не особливо відрізняється від інших великих німецьких банків. І, якщо є бажання, банк, в котрому Ви обслуговуєтесь, завжди можна змінити 😉

Отже, що потрібно мати при собі для того, щоб відкрити банківський рахунок:

  • Закордонний паспорт;
  • Документ, що підтверджує реєстрацію в Німеччині (Meldebestätigung) зі вказанням адреси прописки;
  • Договір між Вами та приймаючою родиною (Vertrag);
  • Один із членів приймаючої родини (в якості перекладача на більш зрозумілу для Вас німецьку мову :), в якості моральної підтримку і т.п.).

Вся процедура зайняла менше час, аніж я очікувала даний термін 🙂 Через тиждень мені прийшов лист від банку з PIN-кодом та іншими важливими «таємними» штуками, а ще через два тижні – моя картка.

- Bank karte - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

Як видно з мого опису, нічого складного у відкритті рахунку в німецькому банку немає. Однак, як говорить відома приказка: «Обізнаний – озброєний» 🙂

Читайте також: Як отримати візу по програмі «Au-Pair»?

Отже, після того, як Ви обзавелися іменною банківською карткою, можна перейти до покупки місцевої сім-картки для мобільного інтернету або для мобільного зв’язку. Сучасну людину важко уявити без смартфону. Бути на зв’язку не тільки важливо, але й необхідно. Тому питання придбання сім-картки в Німеччині взагалі не стоїть. Тим паче, що зробити це не складно. Ви просто йдете в супермаркет, чи в аптеку, чи на автозаправну станцію, поштове відділення і т.д., і купуєте ту, що Вам до вподоби. Особисто я, так само як і у випадку з вибором банку, поклалася на мою приймаючу родину. Пару хвилин – і я горда власниця та нова абонентка мобільного оператора О2.

- sim karte - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

Більшість сім-карт пропонується для дзвінків і текстових повідомлень. Сім-карти тільки для підключення інтернету в Німеччині велика рідкість. Стандартна вартість хвилини розмови по країні (на мобільний або на міський телефон) становить 9 центів. Текстове повідомлення (смс) в середньому коштує стільки ж.

Згідно із законодавством Німеччини, абсолютно всі стартові пакети повинні бути зареєстровані. Як правило, реєстрація не проводиться в магазинах при купівлі стартового пакету, це робиться особисто Вами по телефону або на сайті Вашого мобільного оператора. Якщо Ви не зареєструєте Вашу сім-карту, то не зможе нею скористатися до тих пір, поки вона не буде таки зареєстрована. Сам процес не викликає особливих труднощів.

- Registrierung - Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти

При реєстрації необхідно вказати Ваші персональні дані та Вашу адресу прописки. Власне сама реєстрація може тривати від декількох хвилин до декількох годин, тобто до тих пір, поки сім-картка не буде підключена до мережі.

Поповнення сім-карт в Німеччині здійснюється в залежності від умов оператора зв’язку: це може бути і класика, тобто ваучери поповнення, які можна придбати, до прикладу, в супермаркеті. Також, це може бути поповнення онлайн з оплатою банківською картою.

Ось власне і все, що потрібно було для повного щастя…А ні, ще не все. Завершальним серед перших кроків по приїзду в Німеччину є пошук та реєстрації на мовних курсах. Однак, про це наступного разу.

З дружнім привітом,
Оксана

Текст та фото: Оксана Миронюк

Читайте більше порад для Au-Pair за посиланням.