Рубрика: Поради Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради Au-Pair: відкриття банківського рахунку та придбання мобільної сім-карти
volume_down
volume_up
volume_off

Всім привіт!

Отримавши свій Aufenthaltstitel по програмі Au-Pair в Німеччині, Ви тим самим дали всім зрозуміти свій намір тривалий час перебувати в Німеччині . Власне, заради цього і приїхали 🙂 Тому відкрити банківський рахунок просто життєво необхідно. Поточний рахунок в банку потрібен для того, щоб було куди переводити ваші кишенькові гроші, оплачувати покупки в Інтернеті тощо. А про важливість володіння мобільною сім-карткою годі говорити. Про те, які особливості та нюанси потрібно знати, роблячи це в Німеччині, ми сьогодні й поговоримо.

В сьогоднішньому ритмі життя потреба в готівці стає все меншою, тому що майже всі фінансові операції виконуються через розрахунковий рахунок. В  Німеччині такий рахунок називається Girokonto. Як правило, всі переводи приватним особам наразі здійснюються тільки на такі рахунки, тому кожен житель Німеччини, котрий досягнув повноліття, має такий.

Відкриття банківського рахунку в Німеччині.

На кожне Girokonto клієнту банку видається картка. Найпоширенішим типом банківської картки в Німеччині, якою можна розплатитися в кожному терміналі, є дебетова картка «Electronic Cash» (скорочено – «ЕС»). І ще, що не мало важливо, це карта «Maestro». До неї можна прив’язати кредитку картку типу «Visa» чи «Mastercard», однак перед тим Вам потрібно дізнатись в працівника банку про вартість та умови отримання даної карти. Ну і, звісно, прийняти рішення про необхідність володіння такою 🙂

Отже, що потрібно мати при собі для того, щоб відкрити банківський рахунок:

  • Закордонний паспорт;
  • Документ, що підтверджує реєстрацію в Німеччині (Meldebestätigung) зі вказанням адреси прописки;
  • Договір між Вами та приймаючою Au-Pair родиною (Vertrag);
  • Один із членів приймаючої родини (в якості перекладача на більш зрозумілу для Вас німецьку мову :), в якості моральної підтримку і т.п.).

Вся процедура зайняла менше час, аніж я очікувала даний термін 🙂 Через тиждень мені прийшов лист від банку з PIN-кодом та іншими важливими «таємними» штуками, а ще через два тижні – моя картка.

 Програма Au Pair Німеччина поради

Як видно з мого опису, нічого складного у відкритті рахунку в німецькому банку немає. Однак, як говорить відома приказка: «Обізнаний – озброєний» 🙂

Придбання німецької мобільної сім-карти.

Отже, після того, як Ви обзавелися іменною банківською карткою, можна перейти до покупки місцевої сім-картки для мобільного інтернету або для мобільного зв’язку. Сучасну людину важко уявити без смартфону. Бути на зв’язку не тільки важливо, але й необхідно. Тому питання придбання сім-картки за програмою Опер в Німеччині взагалі не стоїть. Тим паче, що зробити це не складно. Ви просто йдете в супермаркет, чи в аптеку, чи на автозаправну станцію, поштове відділення і т.д., і купуєте ту, що Вам до вподоби. Особисто я, так само як і у випадку з вибором банку, поклалася на мою приймаючу родину. Пару хвилин – і я горда власниця та нова абонентка мобільного оператора О2.

 Програма Au Pair Німеччина поради

Більшість сім-карт пропонується для дзвінків і текстових повідомлень. Сім-карти тільки для підключення інтернету в Німеччині велика рідкість. Стандартна вартість хвилини розмови по країні (на мобільний або на міський телефон) становить 9 центів. Текстове повідомлення (смс) в середньому коштує стільки ж.

Згідно із законодавством Німеччини, абсолютно всі стартові пакети повинні бути зареєстровані. Як правило, реєстрація не проводиться в магазинах при купівлі стартового пакету, це робиться особисто Вами по телефону або на сайті Вашого мобільного оператора. Якщо Ви не зареєструєте Вашу сім-карту, то не зможе нею скористатися до тих пір, поки вона не буде таки зареєстрована. Сам процес не викликає особливих труднощів.

При реєстрації необхідно вказати Ваші персональні дані та Вашу адресу прописки. Власне сама реєстрація може тривати від декількох хвилин до декількох годин, тобто до тих пір, поки сім-картка не буде підключена до мережі.

Поповнення сім-карт в Німеччині здійснюється в залежності від умов оператора зв’язку: це може бути і класика, тобто ваучери поповнення, які можна придбати, до прикладу, в супермаркеті. Також, це може бути поповнення онлайн з оплатою банківською картою.

Ось власне і все, що потрібно було для повного щастя…

З дружнім привітом,
Оксана

Текст та фото: Оксана Миронюк

 

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.