Вік. Від 18 до 26років.
• Мінімальний рівень освіти: закінчена повна загальна середня освіта.
• Мінімальний рівень володіння англійською, французькою, німецькою або нідерландською мовами на рівні А1.
• Мати досвід роботи з дітьми. Це може бути робота або практика вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем, вихователем, нянею, тощо.
• Відсутність в минулому судимостей.
• Не перебувати у шлюбі та не мати дітей.
• Бути комунікабельним та готовим прийняти іншу культуру, особливості менталітету.
• Бути відповідальним, сумлінним.
• Максимальний період перебування в країні: 1 рік.
• Кишенькові гроші в місяць: 450 євро.
• Курси французької або німецької або нідерландської мови: оплачує приймаюча родина.
• Проїзд на транспорті до мовних курсів: оплачує приймаюча родина.
• Медичне страхування: оплачує приймаюча родина.
• Дорога до Брюсселю: оплачує приймаюча родина.
• Відпустка: 2 тижні, оплачує приймаюча родина.
Більше читайте у відгуках про Бельгію au-pair.
Бельгія – одна з найбільш високорозвинених країн Західної Європи. Це центр політичного та економічного життя всього європейського співтовариства і місце проведення найбільш значущих форумів та засідань світового рівня. Саме в Брюсселі – столиці Бельгії приймаються самі стратегічно важливі економічні рішення і визначаються політичні курси цілих регіонів.
Бельгія – це справжнє задоволення для цінителів краси, вишуканості та висококласного відпочинку. Буржуазне минуле відображено в архітектурі і традиції країни, однак від зарозумілості бельгійських буржуа не залишилося і сліду. Сучасне населення цієї невеликої країни однаково приязно зустрічає туристів і охоче ділиться надбаннями свого народу.
Українська Au-Pair Асоціація допомогає з інформаційним супроводом.
У Бельгії 3 офіційні мови:
– північ (Фландрія) говорить фламандською (нідерландською)
– південь (Валлонія) – французькою
– маленька частина Сходу – німецькою (лише 0,6% населення)
У Брюсселі в основному говорять французькою, нідерландською та англійською мовами, а кожен бельгієць розмовляє двома-трьома мовами. Фламандська мова є діалектом нідерландської. Насправді, в кожному фламандському місті свій діалект, з різними словами і вимовою, проте ці діалекти в основному зрозумілі всім, хто говорить нідерландською.
Розташування Бельгії дозволяє їй вміщати все краще, що є в Європі, незважаючи на відносно невелику територію.
Загублена між Нідерландами, Німеччиною, Люксембургом і Францією, ще з давніх часів ця територія була торговим перехрестям, яким мріяли заволодіти багато сусідніх володарів.
У Бельгії безумовно є щось особливе. Можливо, це доброзичливе і привітне населення країни, яке, в своїй більшості, вільно говорить англійською, на додаток до трьох офіційних мов.
Можливо, це приголомшлива архітектура, що служить прикрасою для незвичайних старовинних кварталів, вимощених бруківкою.
Бельгійський краєвид багатоликий – це річки і Арденскі ущелини, пологі рівнини, що знаходяться під сільгосугіддями.
Гордість країни – великий Арденский ліс на кордоні з Німеччиною і Люксембургом і широкі, піщані пляжі на північному узбережжі, які тягнуться на 60 км. У сільській місцевості багато історичних міст, замків і церков.
Північна частина країни – це суцільні рівнини, південь – у владі мальовничих Арденн, а берегова лінія Північного моря повністю захоплена модними курортами.
А внизу Бельгія перехрещена мережею водоканалів. Північне узбережжя Бельгії простягається на 60 км від французького до голландського кордону безперервним ланцюгом курортів і піщаних пляжів.
Брюссель з майже мільйонним населенням – це свого роду країна в мініатюрі. Назву міста можна перевести зі старофламандскої як «лебедине гніздо». «Бельгійців, – говорить крилата приказка, – у природі не існує». Населення Бельгії поділяється на 58% фламандців в північній частині країни, які говорять фламандською, і приблизно 32% франкомовних валлонів на півдні. Крім того, в Східних кантонах налічується понад 67 000 німецькомовних жителів.
Центр Брюсселя поділяється на Нижнє місто і Верхнє місто, які дуже відрізняються один від одного, що робить сьогоднішній Брюссель неповторно красивим. У Брюсселі знаходиться одна з найкрасивіших площ у світі – Гранд Плас, вона розташована в оточенні готичної ратуші 14 століття з високою дзвіницею, Музей Історії Брюсселя, Музей воскових фігур, Музей повітроплавання і автомобілів, Сучасного мистецтва і, знаменитий на весь світ Музей Міні Європи.
Дізнайтеся також більше про програму au-pair Люксембург.
Найбільш примітним місцем міста є район Королівського палацу (нині офіційна резиденція короля Бельгії), парламенту і Королівської академії в оточенні розбитого в 1780 р в стилі французьких садів Брюссельського парку.
Столиця: Брюссель
Загальна площа: 136-а країна по розміру в світі (32 547 км²)
Кількість населення: 11 161 600 жителів (дані на 2014 р.)
Географічне положення: знаходиться у Західній Європі, на узбережжі Північного моря. На південному заході межує з Францією, на сході з Люксембурґом і Німеччиною, на північному сході з Нідерландами; на північному заході міститься Північне море.
Клімат: помірно теплий, морський. Пересічні температури січня +3, +4°, липня + 18, +19°.
Державна мова: нідерландська (у Фландрії та Брюсселі), французька (у Валлонії та Брюсселі), німецька (друга офіційна на землях Німецькомовної громади).
Адміністративний поділ: Бельгія поділяється на 3 регіони: Брюссельський столичний, Валлонія, Фландрія.
Час: Місцевий час відстає від київського на 1 годину.
Телефони в разі виникнення непередбачуваних екстрених ситуацій:
Посольство Бельгії в Києві
Телефон: 044 529 4141
Посольство України у Бельгії
Адреса: 30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles, Belgique.
Телефон +32 2 379 21 11, emb_be@mfa.gov.ua
Корисні телефони в країні:
• Поліція 101
• Швидка 100
• Служба надзвичайних ситуацій 112
Безпека під час перебування на території Бельгії:
Під час перебування на території країни радимо завжди мати при собі документ, що посвідчує особу та законність перебування на території держави. Це дозволить в разі перевірки уникнути тривалого перебування у відділенні поліції.
Безпідставна перевірка документів відбувається не часто, але з міркувань загальної безпеки від Вас мають право вимагати документ посвідчення
Бельгія країна з багатою історією. Вона славиться дощовою погодою, відмінним пивом і знаменитою статуєю Пісяючого хлопчика. Втім, це лише верхівка айсберга, в Бельгії можна знайти багато, багато цікавого, куди більше, ніж буде написано в більшості туристичних буклетів. Варто лише пошукати.
У шкільних їдальнях Бельгії до 1970-х років учням подавали пиво, яке потім витіснила газована вода. Деякі активісти досі наполягають на повернені пива в меню для школярів, так як цей напій здається їм кориснішим від солодкої води. Відзначимо, що мова йде про столове пиво міцністю до 1,5 градусів.
У цілому в Бельгії виробляють понад 800 сортів пива. З 1999 року в країні існує академія, що займається вивченням властивостей і особливостей цього пінного напою.
Вираз «малиновий дзвін» походить від бельгійського міста Мехелен (у французькій транскрипції — Малин ), по праву вважається головним центром церковного дзвону в Європі.
Бельгієць Адольф Сакс, який винайшов саксофон, спочатку назвав своє дітище мундштучний офіклеїд.
На початку 2000- х років в Бельгії лоб в лоб зіткнулися 2 потяги, в катастрофі загинули 8 осіб, в тому числі обидва машиністи. Причиною трагедії став мовний бар’єр — диспетчери двох станцій говорили на різних мовах, французькою та голландською, і просто не зрозуміли один одного. Обидві мови в Бельгії мають статус державних, і службовцям для прийому на роботу досить знати тільки одну з них.
Широко поширені по всьому світу SPA-салони зобов’язані своєю назвою бельгійському курорту Спа, відомому своїми джерелами з мінеральною водою.
У Брюсселі є не тільки всесвітньо відомий фонтан «хлопчик, який пісяє». Компанію йому складають «Пісяюча дівчинка» і «Пісяюча собачка». Для «Пісяючого хлопчика» зшито понад 600 костюмів, в які його наряджають в честь свят і фестивалів.
Бельгія, незважаючи на скромні розміри, має вкрай високу щільність населення — 320 осіб на квадратний кілометр.
Найбільше шоколаду в світі продається в національному аеропорту Брюсселя.
Легкі наркотики в Бельгії узаконені.
Бельгійці за законом зобов’язані вчитися до 18 років.
Бельгія посідає перше місце в світі по обробці алмазів.
Згідно з опитуваннями, практично всі жителі Бельгії (92%) не готують і не їдять вдома — харчуватися вони вважають за краще в численних кафе і ресторанах.
Найвищий західноєвропеєць живе в Бельгії — ріст Алена Деланоіса становить 2 метри 30 сантиметрів. Втім, найвищою європейською нацією все одно залишаються чорногорці.
Всупереч поширеній думці, не США, а Бельгія є світовим лідером з виробництва коміксів.
Сьогодні на території Бельгії функціонує більше 180 вищих навчальних закладів, в яких навчається близько 130 тисяч студентів. Освіта в країні контролюється, підтримується і курується спільнотами. Фламандська спільнота курирує нідерландськомовну частину Бельгії, Французька – франкомовну.
Кожен студент може отримати вищу професійну освіту, яка обмежується курсами бакалавра і проводиться в коледжах і інститутах, або академічну освіту, де курси бакалавра доповнені навчанням для отримання ступеня магістра. Академічну освіту можна отримати в коледжах, інститутах та університетах.
Читайте також, що таке au-pair Данія, відгуки та поради.
Вища освіта Бельгії ділиться на два основних сектори – це університетський сектор, що складається з 17 університетів, і неуніверситетський. Вищі навчальні заклади університетського сектору ділять на державні (природничо-наукова і гуманітарна вища освіта) та приватні (володіють ще і професійною або релігійною орієнтацією). Безліч недержавних ВНЗ створювалися під шефством Римської католицької церкви, а решта фінансуються організаціями та приватними особами.
Ні в одному вищому навчальному закладі Бельгії немає ніяких обмежень на прийом студентів – вчитися можуть всі охочі, незалежно від національності, віросповідання, тощо.
Вартість навчання в бельгійських ВНЗ порівняно невисока. При прибутті в країну і до початку навчання у вищому навчальному закладі студенту необхідно буде сплатити вступний внесок у розмірі від 420 у.о. до 720 у.о. (Це залежить від ВНЗ і конкретної спеціальності). Також необхідно пам’ятати, що близько 400 у.о. в рік буде йти на придбання книг, необхідних у процесі навчання. Решта суми річного навчання (від 4000 у.о. до 5500 у.о.) оплачується університетом.
Найзручніший і недорогий спосіб переміщення по Бельгії – поїзди. Всі міста з’єднані мережею залізниць, поїзди комфортабельні, з вагонами 1-го і 2-го класів. Є 3 типи поїздів: швидкісні IC, міжміські IR, що зупиняються лише в крупних населених пунктах, і регіональні R, що відкривають двері на всіх станціях.
Квитки продаються в касах вокзалів, автоматах і у кондукторів (з доплатою 7 EUR). Поїздка з Брюсселя в Брюгге обійдеться в 14,70 EUR, в Антверпен – в 7,60 EUR, в Гент – в 9,20 EUR.
У Бельгії діють проїзні Interrail Benelux Pass з необмеженим числом ж/д поїздок протягом 3-8 днів. Ціна для дорослих – від 120 EUR, для осіб від 12 до 27 років – від 90 EUR. Проїзний Go Pass за 50 EUR для пасажирів молодше 26 років дає право на 10 поїздок незалежно від відстані.
Автобусні перевезення не дуже популярні: вони дорожче і довше, ніж подорожі залізницею. Найбільші оператори – TEC і De Lijn.
Розвинений в Бельгії і водний транспорт: круїзи по річках Маас, Рюпел і Шельда – не просто трансфер, а калейдоскоп вражень. Квитки на річковий трамвайчик Waterbus що курсує від Вілворде до Брюсселя, стоять 2-5 EUR.
Що стосується мобільного телефону, то користуватися бельгійськими сім-картами зручно і вигідно: тарифів багато, ціни на дзвінки – цілком доступні. Топ-3 мобільних операторів – Proximus, Base і Mobistar.
«Сімки» продаються в супермаркетах і салонах зв’язку, закордонний паспорт для підключення не потрібен. Середня вартість пакета послуг – близько 10-15 EUR.
У оператора Proximus є передоплаті карти Pay & Go International з 200 МБ мобільного інтернету, можливістю онлайн-поповнення і дзвінками в Україну по 0,30 EUR за хвилину.
У Base міжнародний зв’язок дорожче: 2,25 EUR за хвилину переговорів з батьківщиною, а також у Бельгії є телефонні будки, з яких можна дзвонити в будь-який куточок світу.
Є три види телефонних автоматів: на монети, на картки (можна купити у будь-якому кіоску чи на пошті; вартість – приблизно 3-25 євро),та на кредитки.
Бельгійські магазини відкриті з 10:00 до 18:00 (неділя – вихідний), великі торгові центри – до 20:00-21:00 весь тиждень. Традиційний час розпродажів – січень і липень зі знижками до 60-70%. Але не варто засмучуватися, не потрапивши на заповітні «сейл»: брюссельський аутлет «Маасмехелен» цілий рік пропонує люксові вбрання за зниженими на 50-60% цінами.
Найпопулярніші сувеніри з Бельгії – шоколад, вафлі і пиво. Ласунам дійсно є з чого вибирати: можна прикупити смачну плитку за 3 EUR, забавну шоколадну фігурку за 8 EUR або цілий кілограм делікатесних трюфелів за 25 EUR. Найдорожчі кондитерські вироби – у фірми Mary Chocolatier, офіційного постачальника бельгійської Корони. Якість шоколаду контролюється державою, все дегустації абсолютно безкоштовні. Від розмаїття пива теж розбігаються очі: одних тільки місцевих сортів – більше 600. Додому радять захопити оригінальний пивний набір з міні-пляшечками трапістського, абатського та інших пінних різновидів.
Європейська молодіжна карта http://www.eyca.org
Сайт бельгійської організації європейської молодіжної карти http://www.cartejeunes.be
Для українців карта дійсна до 30 років. Ви можете придбати її на сайті дистриб’юторів http://euro26.org.ua
ISIC — Міжнародне посвідчення студента http://www.isic.org/
ISIC в Бельгії http://www.isic.be
Придбати ISIC в Україні можна тут http://www.isic.org.ua
Квиток в останню хвилину — Last minute tickets http://www.arsene50.be
Ви можете встигнути придбати квиток в останню хвилину на 50% дешевше. На сайті Ви можете знайти відмінні пропозиції від 80 культурних і розважальних організацій в Бельгії.