«Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі

Берлін, Мюнхен, Гамбург – міста, в яких життя кипить вдень і вночі. Якщо ви любите вечірки, не забудьте до них підготуватися. Міні-словник від DW для тих, хто не проти повеселитися.

- 115 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі

Feierabend (кінець робочого дня)
Спочатку це слово означало вечір святкового дня, але з часом так стали називати кожен вільний від роботи вечір. Правда, якщо ви підете після роботи в нічний клуб, такий “вечір” може розтягнутися до ранку, коли закінчується трудовий день діджеїв.

- 211 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Aufbrezeln («намарафетитися»)
Вирушати на вечірку відразу після роботи все-таки не варто. Краще спочатку зайти додому – освіжитися, підфарбуватися, зробити зачіску, переодягнутися. Адже хто знає – раптом саме в цей вечір ви зустрінете свою другу половинку.

Читай також: Відгуки учасниць програми

- 312 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі

Vorglühen (розігрів)
Ціни на алкогольні напої в німецьких нічних клубах і на дискотеках досить високі. І той, хто йде туди з групою приятелів, найчастіше заздалегідь “розігрівається” – перед прийдешньої вечіркою випиває, перекушує і піднімає собі настрій в якомусь недорогому кафе. Правда, наслідки таких “розігрівів” можуть виявитися плачевними.

- 411 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Wegbier (пиво шляхом на вечірку)
Вечірньої пори – головним чином, по п’ятницях і суботах – на центральних вулицях німецьких міст часом можна побачити молодіжні компанії з пляшками пива в руках, що прямують в нічні клуби. Варто пам’ятати про те, що в Німеччині розпивання спиртних напоїв дозволяється не у всіх громадських місцях.

- 59 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
After-Job-Party (вечірка після роботи)
Вечірки по буднях вже давно увійшли в моду в Німеччині. Особливо часто вони влаштовуються в теплу пору року і під відкритим небом.

Читайте також: Як написати Au-Pair мотиваційний лист у посольство Німеччини?

Місцем проведення цих веселих «тусовок», що супроводжуються танцями і концертами, стають внутрішні двори музейних комплексів, парки, стадіони. Як правило, люди приходять туди великми галасливими компаніями колег та друзів.

- 68 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Türsteher («вибивала»)
Міцної статури вишибали, що стежать за порядком на вході, – неодмінний атрибут нічних клубів і дискотек у великих містах Німеччини. Вони ж проводять так званий “фейс-контроль” – перевіряють охочих потрапити всередину закладу на відповідність цілому ряду вимог. Одне з них – дресскод: гості повинні бути охайно і чисто одягнені. Шорти і спортивні костюми – табу.

- 77 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Auf ex (пий до дна)
Якщо ваші німецькі друзі пропонують вам випити “дорослий” напій “auf ex”, потрібно бути готовим до наслідків. Це означає, що келих слід спустошити на одному диханні. Іншими словами, “пий до дна”!

- 85 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Dämmerung (сутінки)
Сутінки – це період після заходу сонця перед настанням ночі, але також – ранкова передсвітанкова напівтемрява. Час від заходу до світанку – розпал клубного життя. На танцполі німці люблять запалювати до самого ранку. На знімку – вечірній Франкфурт-на-Майні.

- 95 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Nachtschwärmer (нічний гуляка)
Так називають у Німеччині людей, які обожнюють ходити по нічних розважальних закладах. Високоповажні бюргери відносяться до таких “марнотратників життя” без особливої поваги. Зате для власників нічних клубів і водіїв таксі вони – основне джерело доходу.

- 105 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Kater (похмільний синдром)
Взагалі-то “Kater” в перекладі з німецької – це “кіт”. Але німці використовують це слово і в інших значеннях. В даному випадку воно передає стан, коли ви прокинулися “з котом в горлі”, тобто вас нудить від похмілля.

- 116 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Abhängen (тусити, «відриватися»)
Похід в нічний клуб або на дискотеку – можливість поспілкуватися з друзями, розслабитися після занять у вузі або робочого дня, повеселитися від душі. Іншими словами, «відірватися на повну котушку».

- 121 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Фотогалерея: 12 німецьких слів, які стануть в нагоді вам вночі
Abfeiern (повеселитися)
Берлін – епіцентр клубного життя Німеччини. Його розважальні нічні заклади користуються популярністю у туристів з усього світу. І коли на німецьку столицю опускається ніч, саме час подумати про те, куди піти повеселитися.

Джерело публікації: http://www.dw.com/ru/