І так, Au-Pair на землі найсмачнішого шоколаду та пива. Що далі?

- au pair in Belgium - І так, Au-Pair на землі найсмачнішого шоколаду та  пива. Що далі?

Всім привіт!
Від сьогодні, на цьому сайті ви будете мати змогу читати історії від першої особи, тобто мене, про всі тонкощі та принади життя в одній із найпрогресивніших країн світу, землі, яка омивається холодним морем, місцем де у людей навпаки гарячі серця – Бельгії.

Лишень приїхавши сюди, ви одразу захочете піти насолодитися виглядом моря, чи відвідати місцеві шоколадні майстерні; можливо, вам одразу закортить скуштувати славнозвісне бельгійське пиво. Однак, спершу вам прийдеться пройти процедуру реєстрації в країні, чи простіше – отримання вашого айді.
Для того, щоб ви не виглядали так спантеличено і зацікавлено, як я на фото, що вище, де вам потрібно отримати інформацію від 100500 людей про ваші подальші кроки, в цій публікації, я коротко опишу, що, куди і скільки вам потрібно робити, аби легко отримати ваш, так званий, тимчасовий паспорт.

Читайте також: Відгуки учасниць програми

Якщо ви будете проживати в якості Au-Pair у Фландрії (можливо ви будете такими ж щасливчиками як я і будете жити у західній частині за 20 хвилин пішки від моря), то спершу вам потрібно звернутися до, по-нашому, «ратуші». З собою мати закордонний паспорт, контракт із родиною, голубеньку книжечку (ваш дозвіл на роботу), 2 фотокартки та, що обов’язково – посмішку! 🙂 Я не знаю як у вас, а у мене лишень при думці, що мені потрібно звертатися за допомогою до місцевих держслужбовців, по тілу гасають мурашки. Але, в Бельгії вам нічого пригнічуватися. Місцева ратуша – це місце, де працівники не лише вам будуть посміхатися, допомагати із вашим питанням, але й зрозуміють на вашій ламаній англійській, французькій, нідерландській і російській.

- 2 - І так, Au-Pair на землі найсмачнішого шоколаду та  пива. Що далі?
Біля ратуші, ви можете спіймати парочку покемонів 🙂

Після того, вам потрібно очікувати візиту поліцейського. Так-так, саме поліцейський буде одна із найперших осіб, яка зайде до вас у гості 🙂 В приймаючих країнах au pair програми, дуже серйозно та відповідально ставляться до умов проживання учасниць програми. Бельгія – не стала виключенням. Питаннями вашої безпеки та комфорту опікується не лише Au pair асоціація, ваша приймаюча родина, але й бельгійські соціальні служби на ограни правопорядку. Про час візиту поліцейського – нікому не відомо. Тому – чекайте. До мене він завітав одного прекрасного дня в обідній час. Спершу запитав, як я себе почуваю у новій країні. Опісля, попрохав паспорт та заповнив короткі відомості у свій бланк. Будьте готові диктувати ваше прізвище та місто проживання по літерам.

Читайте також: Умови участі в програмі Au-Pair в Німеччині

Вже після цієї події, ви можете сміло йти до цієї ж ратуші. При собі мати ті ж самі папери та 17,80 євро. І вже через тиждень, ви можете у цьому ж самому приміщенні отримати ваше тимчасове посвідчення особи – пластикову картку. Не лякайтесь, коли вас попрохають «здати» відбитки ваших пальців – це обов’язкова процедура.
І ось, ви, як повноправна та тимчасова бельгійка, можете робити, що вам заманеться: гуляти, подорожувати, знайомитися та просто радіти бельгійській землі.

- 3 - І так, Au-Pair на землі найсмачнішого шоколаду та  пива. Що далі?

Отримавши посвідчення, ви можете відкрити банківський рахунок у будь-якому банку та зареєструватися до школи для вивчення мови. В наступній публікації, я опишу, як розпочати процес реєстрації до школи та початку вашого шкільного року 🙂

Считаємось,
Іра Миронюк із вітряної Фландрії.

Текст та фото: Ірина Миронюк

Читайте більше порад для Au-Pair за посиланням.