• Вік. Від 18 до 30 років (29 на момент отримання візи).
• Мінімальний рівень освіти: закінчена повна загальна середня освіта.
• Мати базові знання мови якою спілкується приймаюча родина: німецької, французької, люксембурзької або англійської.
• Мати досвід роботи з дітьми. Це може бути робота або практика вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем, вихователем, нянею, тощо.
• Відсутність в минулому судимостей.
• Не перебувати у шлюбі та не мати дітей.
• Бути комунікабельним та готовим прийняти іншу культуру, особливості менталітету.
• Бути відповідальним, сумлінним.
• Максимальний період перебування в країні: 1 рік.
• Кишенькові гроші в місяць: 500 €.
• Курси мови: Приймаюча сім’я зобов’язується оплачувати вартість мовних курсів. (Вартість курсів в семестр починається від 170 € ).
• Проїзд на транспорті до мовних курсів: оплачується приймаючою родиною.
• Медичне страхування: оплачується приймаючою родиною.
• Дорога до Люксембургу: оплачується самостійно Au-Pair.
• Відпустка: 2 тижні, після 6-місячного перебування в країні, її оплачує приймаюча родина.
Читайте також про au-pair, як поїхати у Францію та Нідерланди.
Про Люксембург
А що Ви знаєте про Люксембург? Ви чули про таку країну?
Люксембург, або, якщо повністю — Велике князівство Люксембург — карликова держава, затиснута між Бельгією, Францією і Німеччиною. Вона зберегла свою незалежність до наших днів і може похвалитися багатою історією. Можна сміливо сказати, що варто відвідати Люксембург, якщо буде така можливість — можна побачити багато цікавого.
Чудовий ландшафт і неймовірно красива природа роблять Люксембург неймовірно привабливим. В країні на Вас чекають м’який клімат і бальнеологічні курорти з мінеральними природними джерелами.
Національний парк От-Сюр був заснований в 1999 році для того, щоб зберегти унікальні природні ресурси країни. У ньому проживають рідкісні види тварин, на його деревах гніздяться унікальні птиці. Ще однією метою створення парку було збереження безлічі історичних споруд, таких як каплиці, млини, руїни замку.
Ще однією визначною пам’яткою парку От-Сюр є однойменне водосховище, штучно створене в 60-і роки 20 століття. Воно знаходиться на північному заході і є найбільшим резервом з водою в країні і найбільшою водоймою. Сьогодні це місце є неймовірно популярним серед любителів водних розваг, на ньому активно займаються плаванням на байдарках, каноє, тренуються у веслуванні та плаванні в літню пору року.
Ще одним популярним місцем серед туристів є Мондорф-ле-Блен – бальнеологічний курорт, відкритий ще в 19 столітті. Вода в місцевих термальних джерелах нагрівається до 25 градусів, вона багата мінералами і мікроелементами, що сприятливо позначається на стані здоров’я. Поруч з курортом є просторий парк, який займає близько 50 га лісу. У ньому гості курорту зможуть насолодитися красою природи і відпочити після лікувальних і оздоровчих процедур.
Неймовірно мальовничий куточок незайманої природи знаходиться на кордоні Люксембургу зі Швейцарією. Місце називається «Люксембурзька Швейцарія» за ландшафт, дуже схожий на знамениті швейцарські пейзажі.
Найбільшим парком Люксембургу є парк Де Віль, створений на місці зруйнованої фортеці ще в 19 столітті. Парк знаходиться в самому центрі міста Люксембурга, він прикрашений ефектними класичними фонтанами і скульптурами, виконаними в єдиному стилі.
Незважаючи на крихітні навіть за мірками Європи розміри, герцогство Люксембург має не тільки приставку “Велике” в назві, а й три державні мови. У Люксембурзі офіційний статус крім власне люксембурзької мають ще німецька та французька.
Читайте також інформацію та відгуки про перебування у Данії за програмою au-pair Україна.
Люксембурзька мова трохи схожа на голландську. Її почали викладати в початкових класах 100 років тому в 1912 році. Після присвоєння мови національного статусу, вона стала використовуватися в офіційному діловодстві, як німецька і французька. Але більшість друкованих видань виходить все ж на останніх двох. Вони ж використовуються поліцією, пожежними та іншими громадськими службами.
Люксембурзька є мовою повсякденного спілкування між жителями. На ній вказуються назви населених пунктів поряд з французькою. Особисті листи люди пишуть на люксембурзькій, а офіційні повідомлення – на французькій. Якщо потрібно зробити запит в адміністративний орган, можна скористатися будь-якою з трьох державних мов Люксембургу, причому відповісти адміністрація зобов’язана на мові прохача.
Трохи статистики і фактів:
– З півмільйона жителів герцогства на люксембурзькій мові говорить лише 400 тисяч.
– П’ята частина люксембуржців воліє спілкуватися на арабській, італійській, португальській та турецькій. Це іноземці, що отримали громадянство або дозвіл на проживання.
– Люксембурзька мова являє собою одну з прирейнских діалектів німецької з запозиченими із французької словами.
– Офіційними мовами герцогства німецька і французька стали набагато раніше люксембурзької, яку затвердили в рівних з ними правах тільки в 1984 році.
– Головною на території Люксембургу довгий час залишалася німецька мова. Вона викладалася в початковій школі, тоді як французьку починали вивчати лише учні середньої ланки.
Столиця: Люксембург
Загальна площа: 167-а країна по розміру в світі (2 586,4 км² )
Кількість населення: 576200 жителів (дані на 2016 р.)
Географічне положення: країна розташована в Західній Європі, межує з Бельгією, Німеччиною і Францією. Разом з Бельгією і Нідерландами входить до Бенілюксу.
Клімат: переважає помірний тип клімату, перехідний від морського до континентального. Найспекотнішим місяцем є липень, у цей час в денні години повітря прогрівається до 22-24 градусів тепла, а вночі відзначається близько 12-14 градусів. Зима тут м'яка, найхолодніший місяць — січень. У січні вдень температура повітря коливається від 1 до 3 градусів тепла, вночі — від −3 до −1 градуса..
Адміністративний поділ: поділяється на три округи Дікірх, Гревенмахер та Люксембург, котрі, у свою чергу, поділяються на 12 кантонів.
Телефони в разі виникнення непередбачуваних екстрених ситуацій:
Посольство Люксембурга в Києві
(+38 044) 490-69-29
Посольство України у Бельгії та Люксембурзі
Адреса: 30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles, Belgique.
Номер телефону: +32(0)2-379-21-11, +32(0)2-379-21-19
Гаряча лінія: +32(0)47-625-77-35 (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України).
Безпека під час перебування на території Люксембурга:
Під час перебування у Люксембурзі радимо завжди мати при собі документ, що посвідчує особу та законність перебування на території держави. Це дозволить в разі перевірки уникнути тривалого перебування у відділенні поліції.
Безпідставна перевірка документів відбувається не часто, але з міркувань загальної безпеки від Вас мають право вимагати документ посвідчення особи.
Дивно переплітаються в Люксембурзі французька і німецька культура, але люксембуржці не відчувають себе ні французами, ні німцями. На підтвердження цього на фронтоні ратуші в місті Люксембурзі висічено: «Ми хочемо залишитися тими, хто ми є». І люксембурзький народ зберіг свою національну самобутність в ході тривалої боротьби, якої заповнена майже вся тисячолітня історія існування держави. У країні шанують імена національних поетів, письменників (Едмонті де ля Фонтена, Мішеля Ленца, Мішеля Роданжа і ін.) І композиторів (Антона Ціннета, Лауренса Менажереи і ін.). Жителі Люксембургу дуже люблять музику. Навіть в невеликих селах є оркестр. В кінці літа влаштовуються традиційні музичні змагання. Основними формами мистецтва в Люксембурзі є поезія і живопис. Деякі знамениті люксембурзькі поети: Мішель Роданж, Анізія Кольц, Жан Портант, і інші.
Цікаво, що у 1995 Люксембург був оголошений культурною столицею Європи. У грудні 1994 ЮНЕСКО віднесло стару частину Люксембургу до культурної спадщини людства. Поряд з державним фінансуванням культури є безліч приватних і інституційних спонсорів освіти і культури. Світову популярність прибрели концерти в замку Бурглінстер, музичне свято Ехтернаха і тижні театру Еш і Вільц. У місті Люксембург існують 4 театри, а також всесвітньо відомий Філармонійний оркестр Люксембургу.
Навчання за кордоном є виправданим капіталовкладенням в своє майбутнє. Багато хто віддає перевагу навчанню в Європі: так чому б не відправитися за якісними знаннями в Люксембург?!
У вищих навчальних закладах Люксембургу заняття ведуться в основному французькою мовою, але можна поступити туди, де англійська – основна мова викладання. Але в будь-якому випадку, бажано володіти кількома мовами.
Бажаючим вступити в престижні Виші, слід придивитися до Університету Люксембургу, Університетського центру гуманітарних і природничих наук, Вищого інституту технології Люксембургу, Вищого інституту педагогічних досліджень. У Люксембурзі є можливість провчитись у філії американського університету, наприклад, в Sacred Heart University: тут можна пройти навчання по МБА-програмі.
В Університеті Люксембургу можна освоїти економіку, право, фінанси, технології та комунікації. До послуг студентів – бакалаврські, магістерські та докторські програми.
У Люксембурзі є можливість скористатися освітньою програмою короткого курсу з вивчення комп’ютерних наук та менеджменту. Навчання займе всього 2 роки.
Вартість навчання в Університеті Люксембургу на більшості спеціальностей вкрай низька, вона починається від 200 євро в семестр в бакалавраті і від 400 до магістратурі. Програми, пов’язані з бізнесом, банками і фінансами, коштують набагато дорожче – від 4 до 18 тисяч євро. Цикл навчання MBA в Sacred Heart University коштує близько 24 тисяч євро.
Іноземні студенти можуть працювати, але тільки на канікулах або по 40 годин на місяць, і лише після отримання дозволу на роботу (work permit).
Маючи диплом про закінчення люксембурзького ВУЗу, можна без проблем знайти роботу або продовжити подальше навчання в будь-якій країні світу.
Незважаючи на невеликі розміри, Люксембург має розвинену систему громадського та приватного транспорту. Це включає залізничну мережу, автобусну мережу, аеропорт, систему автомобільних доріг і стоянок.
Оскільки значна кількість людей (близько 100 тисяч осіб) приїжджають вранці в Люксембург із сусідніх Франції, Бельгії та Німеччини (де дешевше житло) на роботу.
«Вихідний проїзний» коштує 6 євро. Ці квитки не продаються блоками і стосовно поїздів дійсні тільки на другий клас.
Крім цих видів квитків, є ще проїзні, які видаються на місяць. Вони стоять 45 євро.
Luxembourg Card – ця карта дає Вам не тільки безкоштовний проїзд в громадському транспорті, але також вхід в 50 пам’яток по всій країні за 10 євро в день для однієї людини або за 20 євро в день за групу від п’яти осіб.
Європейська молодіжна карта http://www.eyca.org
ISIC — Міжнародне посвідчення студента http://www.isic.org