«Поради від досвідчених Au-Pair». Мовні курси в Німеччині. Частина І

- students 702094 1280 - «Поради від досвідчених Au-Pair». Мовні курси в Німеччині. Частина І

Всім привіт!
Ставши учасником  програми Au-Pair в Німеччині, ви отримуєте не лише можливість провести незабутній рік в цій країні, познайомитися з її культурою та національними особливостями, вдосталь поподоружувати у вільний час по іншим країнам Шенгенської зони, знайти нових друзів. Чи не основна мета участі в даній програмі – покращення рівня володіння іноземною, в даному випадку, німецькою мовою.

За умовами програми Au-Pair всім учасникам надається можливість відвідування мовних курсів. Окрім того, приймаюча родина оплачує проїзний квиток до місця проведення мовних курсів. Курси німецької мови…Саме тут виникає, як правило, безліч питання. А які саме? А де? Куди? Що потрібно для того, щоб..? А скільки коштує? Я зі свого досвіду можу і буду говорити про дві мовні школи, котрі я відвідувала.

Одразу хочу зауважити, що особливої різниці в процедурі реєстрації чи в процесі викладання я не помітила. Звісно, в кожній землі, в кожному місті, будуть свої відмінності серед мовних шкіл. Звичайно, що всі вони і не можуть бути цілком однакові, якщо тільки не належать до однієї мережі. І навіть в такому випадку, багато що буде залежати від викладача, людей, котрі будуть разом з вами відвідувати заняття і т.п. Проте якщо відволіктись від цього і говорити в цілому, то питання, в першу чергу, буде розглядатись вами через призму ціни.

До прикладу. Будучи в м. Трір (Федеративна земля Рейнланд-Пфальц) я відвідувала інтенсивний курс рівня А2 (заняття п’ять разів на тиждень, кожне заняття по три години) в мовній школі TASI. Курси були розраховані на два місяці і коштували 520 € за весь курс. Для того, щоб розуміти багато це чи мало, давайте порівняємо.

На разі я відвідую стандартний курс рівня В 1.2 (заняття три рази на тиждень, кожне заняття три години) в Münchner Volkshochschule (далі – МVHS), котрі розраховані, так само і попередні, на два місяці. Але коштували 275 € за весь курс. Звичайно, скажете Ви, різниця відчувається. Однак, не в захист TASI, а справедливості заради, хочу зазначити наступне. Слід розуміти, що годин в інтенсивному курсі все таки більше, аніж в стандартному, і за 2 місяці Ви можете взяти повністю один мовний рівень, а не пів, як у випадку з МVHS.

Це досить важливо розуміти, якщо Ви, наприклад, бажаєте після програми Au-Pair вступати до університету чи залишатись в Німеччині по програмі «Freiwilliges Soziales Jahr (FSJ)», тобто, якщо Ви обмежені в часі.

Читайте також: Умови участі у програмі Au-Pair в Швеції

Для тих, хто не готовий виплатити круглу суму за мовні курси (а ми, Au-Pair, відносимось саме до такої категорії 🙂 є досить не поганий варіант, а саме, відвідання курсів німецької мови при Volkshochschule (VHS) у вашому місті. Філіали VHS є майже у всіх містах Німеччини. До прикладу, я відвідую наразі один із, що знаходиться в м. Мюнхен.

- Logo MVHS - «Поради від досвідчених Au-Pair». Мовні курси в Німеччині. Частина І
Джерело фото

Слово «Volkshochschule» означає «народна вища школа». Свого часу дана школа була задумана як «дешевий» спосіб здобуття освіти в цілому та, певного роду, спрощена альтернатива вищій освіті зокрема. Але з тих пір як була заснувана VHS, пройшло більше як ста п’ятдесят років, і за цей час багато чого змінилося. Тепер ця школа пропонує як курси для поступової інтеграції та підвищення рівня знання німецької мови чи кваліфікації вивчення інших іноземних мов, так і спортивні, літературні, художні та багато інших курсів. У школі VHS ви можете, також, скласти іспит та отримати професійний сертифікат на знання німецької мови.

Реєстрація на курс та оплата
МVHS пропонує курси вивчення німецької мови від рівня А1 до С2. І, як на мене, дуже зручно, що на один рівень (чи пів рівня) є декілька пропозицій. Зручно це з огляду на те, коли саме вам краще відвідувати заняття. Курси є вранішні, після обіду та вечірні. Список актуальних курсів можна переглянути тут
.
Однак, бажання відвідувати той чи інший курс – це ще не все. Перед тим, як зареєструватись на будь-який курс (бажаний вами чи рекомендований вам), ви повинні пройти Einstufungstest. Для цього потрібно навідатись за адресою Rosenheimer Straße 5 (Gasteig). Тут же проходить реєстрація на курс та оплата. Так що невідомі місця на різних кінцях міста, на цей раз, відвідати не вдасця 🙂 Другим разом неодмінно, але не сьогодні.

Для Einstufungstest попередня реєстрація не потрібна. Все що потрібно знати, – це дні та години, коли є можливість цей тест здавати. А це понеділок з 09:00 до 11:00, четвер з 15:00 по 17:00, субота з 11:00 до 14:00. Співробітники МVHS будуть радо вітати Вас (на 3-му поверсі, кімната 3.143) в ці дні 🙂 Крім бажання, при собі потрібно мати ще паспорт (чи Personalausweis, якщо такий у Вас вже є).

Після проходження тесту та визначення вашого теперішнього рівня володіння мовою, ви отримаєте рекомендацію на той чи інший курс. Тільки з цією рекомендацією ви зможете зареєструватись на курс і, відповідно, відвідувати його. Зареєструватись без проходження тесту (тільки якщо у вас на руках «свіжий» сертифікат від Гете-Інститута, у всіх інших випадках – пардон, але тест muss sein :), тим паче по телефону, по е-маіl чи на сайті не вийде. Потрібно все робити особисто, кожного разу, для кожного курсу.

Читайте також: Як отримати візу по програмі «Au-Pair»?

Дана рекомендація ще не є офіційною реєстрацією. Для того, щоб бути зареєстрованим, потрібно прийти з даним документом, паспортом (чи Personalausweis) та повною оплатою за курс в один із зазначених нижче пунктів. Весь процес реєстрації та оплати займе не більше як 10-15 хв., після чого Ви отримуєте на руки офіційне підтвердження того, що Ви зареєстровані на відвідання того чи іншого курсу.

Зареєструватися можливо по понеділкам та вівторкам з 09:00 до 13:00, по середам та четвергам з 14:00 до 19:00. Також, є можливість і в суботу з 11:00 до 16:00, однак тільки в центральному представництві (Zentrale Gasteig).

- Gasteig MVHS - «Поради від досвідчених Au-Pair». Мовні курси в Німеччині. Частина І

Реєстрація на курси MVHS проходить за наступними адресами:

  • Zentrale Gasteig, Rosenheimer Straße 5
  • Einstein 28: Einsteinstraße 28
  • Stadtbereich Nord: Am Hart, Troppauer Straße 10
  • Stadtbereich Ost: Giesing, Werinherstraße 33
  • Stadtbereich Süd: Harras, Albert-Roßhaupter-Straße 8
  • Stadtbereich West: Pasing, Bäckerstraße 14

 

Ось власне і все, що потрібно знати. Хоча ні, стоп. На останок, хотілось би додати два-три слова про покупку книг для курсів… але це вже наступного разу 🙂

З дружнім привітом,
Оксана

Текст та фото: Оксана Миронюк