Поради Au-Pair: 6 порад, що не слід говорити дітям

- child - Поради Au-Pair: 6 порад, що не слід говорити дітям

У відносинах з дітьми кожне своє слово потрібно обдумати перш, ніж сказати. І це стосується будь-кого, хто спілкується з дітками. Особливо Au-Pair, тому що ми проводимо з ними більшість часу. Навіть цілком невинна фраза може сильно образити, адже малюк сприйме її абсолютно по-своєму, не так як це роблять дорослі­ розповідає досвідчена Au-Pair із Німеччини, Ксенія Миронюк.

Якщо дитина неслухняна чи поводиться не так, як вам того хотілось би, досить часто ми можемо недбало сказати їй певну емоційну фразу, за котру пізніше будемо шкодувати. Пропонуємо вам декілька порад від учасниць програми Au-Pair, які фрази не бажано вимовляти на адрес дітей:

  1. Не кажіть, що ви не любите малюка. Це самі образливі слова, які взагалі може уявити собі будь-яка дитина, їх навіть жартома вимовляти не потрібно. Фраза про нелюбов говорить лише про те, що ви відвернулися від дитини. Це навіть може призвести до психологічної травми чи бути основою для формування певних комплексів в майбутньому.
  1. Не кажіть: «Та кому ти потрібен!». Дорослі при цьому не мають на увазі нічого поганого, але дитина чує ці слова абсолютно по-іншому. Вона починає думати, що погана, негідна любові та уваги. Це жахливе для дитини почуття, яке може призвести до того, що дитина може розпочати замикатися в собі і цуратися людей.
  1. Не залякуйте. Наприклад, такою фразою: «якщо не з’їси свою порцію, я віддам тебе бабайки». Дитина починає думати про те, що її дуже легко готові кому-небудь віддати, значить, вона нікому не потрібна, значить її не люблять і нею не дорожать. Є, звісно, діти, які можуть з гумором сприйняти подібний вислів, але у багатьох він може викликати справжню фобію.
  1. Не говоріть дитині, що вона погана, які б ситуації не відбувалися. Маленьким дітям властива абсолютна довіра до дорослих і в цю фразу вони теж вірять. Тому у дитини може знизитися самооцінка, а це в подальшому житті дуже заважає, такі люди виростають невпевненими в собі.

Читайте також: 4 правила для Au-Pair проти вигорання

  1. Не варто постійно забороняти дитині що-небудь робити. Звичайно, ви, як Au-Pair, піклуєтесь про дитячу безпеку, але слово «не можна» дитина повинна чути тільки тоді, коли скоєна нею дія може бути небезпечно для її життя чи здоров’я. Якщо завжди говорити це слово, то дитина в кінцевому рахунку перестане розвиватися як самостійна особистість, а також може запрограмувати себе на невдачі. Краще обговорити з приймаючими батьками питання «що можна, а що ні?» і, надалі, слідувати їх рекомендаціям.
  1. Не порівнюйте дитину з будь-ким іншим, причому не на користь свого малюка. Дитина завжди хоче бути кращою для своїх близьких, і, якщо вона помічає, що це не так, то це може спровокувати розвиток комплексу неповноцінності.

Читайте також: Відгук учасниці програми Au-Pair із Німеччині (Олександра Хома)

Навіть якщо зараз вам прикро, що все йде не так, це все пройде. З дітьми не слід очікувати моментальні результати. Це робота, результат якої буде видно тільки через певний проміжок часу. Однак, якщо ви хочете його побачити, роботуцчасниці програми Au-Pair цю слід виконувати систематично кожен день. Обмірковуйте кожне слово, перш ніж сказати його, адже від цього буде залежати те, як дитина буде сприймати цей світ в цілому, та себе в цьому світі, зокрема.

Читайте більше порад для Au-Pair за посиланням.