Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!

- nata2 - Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!

Програма Au-Pair – це старт до успішної кар’єри, широкому кругозору і відмінній освіті.

Хто в молодості не бажає побільше подорожувати і відкривати для себе світ? Напевно, таких більшість, адже молоді люди прекрасно розуміють, що далі, з дорослішанням, коли з’явиться регулярна робота і сім’я, часу на кар’єру і подорожі буде залишатися все менше.

Про існування програми «Програма Au-Pair» знають дуже багато студентів. Ось тільки знання ці у більшості обмежується тим, що існує організація, яка допомагає виїхати за кордон на деякий час. Тому ми звернулися до Голови правління «Української Au-Pair Асоціації» Наталії Козир з проханням розповісти детальніше про роботу, якою вона займається і про можливості, що відкриваються для молоді завдяки цій програмі.

- au pair Belgium - Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!
Тетяна Подолей, учасниця програми Au-Pair у Бельгії

«У Європі, як у себе вдома»

– Наталя, давайте почнемо нашу розмову з історії та цілей програми Au-Pair.
– Міжнародна культурно-освітня програма Au-Pair була прийнята Радою Європи 48 років тому, 24 листопада 1969 р. Головна мета програми – ознайомлення учасників програми з культурою європейських країн та вдосконалення їх знань іноземної мови. Для того, щоб молоді люди могли повноцінно вивчити іншу мову і побачити життя європейців зсередини, було прийнято рішення, щоб в якості приймаючої сторони виступали не школи і університети, в яких молодь буде вивчати іноземну мову, а безпосередньо самі європейці, прості люди. Це означає, що під час перебування за кордоном, Ви живете в родині, як Вас запросила як повноправний член сім’ї, з його правами та обов’язками.

Читайте також: 4 правила для Au-Pair проти вигорання

– А що потрібно від гостей і європейців?
– Згідно з Європейською угодою про розміщення учасника програми Au-Pair, у кожної зі сторін є свої права і обов’язки. Ви, як учасник програми, допомагаєте сім’ї в легкій роботі по дому і по догляду за дітьми. Натомість отримуєте від сім’ї повний пансіон, окрему кімнату і медичну страховку. У більшості країн приймаюча Вас сім’я, також оплачує Вам дорогу в обидва кінці і річні мовні курси.

- au pair Austria - Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!
Юлія Королюк, учасниця програми Au-Pair в Австрії

Беручи до уваги, що більшість учасників програми Au-Pair – це молоді люди, позбавлені на тривалий період часу (програма дозволяє перебувати в Європі до двох років) підтримки своїх сімей, і що вони потребують матеріальної і моральної підтримки, було прийнято рішення, що за легку допомогу родині в роботі по дому і по догляду за дітьми, сім’ї будуть виплачувати учаснику програми кишенькові гроші. Залежно від країни кишенькові гроші в місяць складають від 260 до 500 євро. Крім цього Ви маєте право на відпустку від 2 до 4 тижнів.

– Так студенти все-таки їдуть працювати в сім’ях або вчитися?
– Вчитися і тільки вчитися. Програма Au-Pair є культурно-освітньою програмою і, підписуючи договір з приймаючою агенцією і сім’єю, Ви підписуєтеся під тим, що Ви не їдете працювати. Але, як я вже раніше говорила, Ви, як учасник програми повинні допомагати родині в легкому прибиранні в будинку і по догляду за дітьми. Частину часу, не більше 2 годин на день Ви витрачаєте на допомогу по дому, ще кілька годин на ігри з дітьми, а весь інший час Ви витрачаєте на мовні курси, на навчання, на друзів і екскурсії з подорожами. Ваша допомога по дому – це своєрідна компенсація за той прийом, який вони Вам надають. Адже приймаюча родина Вам оплачує харчування, проживання, дорогу, медичну страховку, мовні курси і ще видають кишенькові гроші.

Читайте також: Відгук учасниці програми Au-Pair із Німеччині (Олександра Хома)

Сім’ї не запрошують до себе дом.робітниць, не дивлячись на те, що Ви допомогаєте їм вдома. Сім’ї хочуть запрошувати розумних, веселих, відкритих і мотивованих молодих людей, з якими цікаво спілкуватися. Ви живете в сім’ї, як повноправний член сім’ї. Ви разом їздите на пікніки, ходите до друзів і родичів. Тому я завжди кажу, що Au-Pair – це не домробітниця, а кар’єристка!

«Після повернення Ви приємно здивуєте роботодавця»
– До яких країн за програмою Au-Pair можуть потрапити українські дівчата і хлопці?
– Програма Au-Pair існує в усьому світі, але громадян України, на даний час приймають трохи більше ніж в 10 країнах. Це Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Люксембург та Америка. Брати участь у програмі можуть молоді люди з 18 до 30 років, але в кожній країні свої умови перебування, більш детально з ними можна ознайомитися у нас на сайті.

– Наталя, давайте поговоримо детальніше про те, що ж дає молоді участь в програмі Au-Pair.
– Перше і найголовніше – Ви отримуєте чудове знання кількох іноземних мов.
Давно минули часи, коли когось можна було здивувати відмінним знанням англійської мови. Ви швидше здивуєте роботодавця тим, що Ви ії не знаєте. Адже знання іноземної мови значним чином впливає на розвиток вашої кар’єри. Іноземні відрядження, переговори із зарубіжними партнерами, міжнародні проекти. Україна стрімко виходить на світовий ринок, а це означає, що фахівець, який володіє іноземною мовою, завжди буде більш затребуваний. Глобалізація мотивує людей на вивчення кількох іноземних мов. Мовою світового бізнесу традиційно є англійська, але ринок не стоїть на місці, зараз майже кожен роботодавець шукає фахівця зі знанням кількох європейських мов.

Читайте також: Поради Au-Pair: 6 порад, що не слід говорити дітям

Крім того, це дешеві подорожі по 30 країнам без візи, а також великий вибір культурних і розважальних можливостей. Мати візу Au-Pair – значить мати шенгенську візу, яка дозволяє Вам дешево подорожувати і користуватися всіма знижками і перевагами, які мають європейські студенти. Потрапивши в Європу, Ви дізнаєтеся, що таке молодіжний туризм і лоу-кост авіалінії і зможете літати за 20 євро по всій Європі. Відвідування музею або басейну може коштувати вам на 70% дешевше від звичайної ціни.

Можливість самому заробляти вже в 18 років і жити незалежно і самостійно, я думаю, мріє отримати кожен студент. Вам не доведеться просити у батьків тисячу євро на тижневу туристичну поїздку в Париж, Ви зможете оплатити її собі самі і витратити всього лише 100 євро замість тисячі.

Величезним плюсом я також вважаю інтеграцію в європейське суспільство. Перебуваючи рік або два в європейській країні, Ви не просто вивчаєте нову європейську мову, Ви інтегруєтеся в європейське суспільство, вивчаючи їх культуру і традиції. За час участі в програмі Au-Pair у Вас виробляються неоціненні якості – вміння працювати в команді, незалежність, гнучкість, вміння швидко шукати потрібну інформацію, розподіляти правильно свій час і самостійно приймати рішення.

Відвідуючи мовні курси (які Вам оплачує приймаюча сім’я), Ви будете вчитися з німцями, голландцями, іспанцями, ірландцями, датчанами і навіть американцями. А це означає, що навіть після одного року навчання у Вас залишаться ділові контакти, друзі і зв’язки в Німеччині, Данії, Швеції, Голландії, по всій Європі, по всьому світу.

– У цій програмі можуть брати участь тільки студенти університетів?
– Ні звичайно ж. У цій програмі можуть брати участь, як студенти, так і ті, хто вже закінчив навчальні заклади, і навіть ті, хто ніде і ніколи не вчився. Головне щоб учаснику програми було від 18 до 30 років. Я можу сказати, що самі ідеальні і щасливі учасники програми – це студенти заочного відділення. Як Ви вже знаєте, беручи участь в програмі, Ви маєте оплачувану відпустку, яку Ви можете розділити на дві частини і приїхати додому здати сесію. Найправильніше – це почати будувати свою міжнародну кар’єру в 18 років. За час навчання на Україні на заочному відділенні протягом 4-5 років, Ви зможете взяти участь в 4-5 європейських країнах, Ви зможете вивчити безкоштовно 4 іноземні мови, Ви зможете навіть паралельно закінчити європейський університет.

- au pair France - Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!
Анастасія Горєлова, учасниця програми Au-Pair у Франції

«Au-pair – це тільки початок»

– Але по закінченню програми учасники повертаються на батьківщину. Чи стануть їм в нагоді отримані знання?
Звичайно, знадобляться. Але найцікавіше в іншому. По закінченню програми Ви маєте можливість вступити безкоштовно в державні європейські університети, а потім пройти стажування в європейських компаніях.
Навчаючись в одній з країн Європи, Ви зможете брати участь в активному студентському житті по всій Європі, брати участь в молодіжних проектах, семінарах та конференціях. Ви придбаєте глибоке розуміння міжкультурного спілкування. А коли Ваша участь в програмі закінчиться, Ви повернетеся додому абсолютно іншою людиною. Людиною з європейським менталітетом і європейським дипломом – і саме це дасть Вам переваги в пошуку гарної і високооплачуваної роботи.

Читайте також: Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Після життя і навчання в Європі Вам не доведеться шукати роботу, робота буде Вас шукати сама. Європейські компанії, що відкривають в Україні свої представництва, шукають молодих фахівців, які мають досвід навчання і роботи за кордоном. Їм не потрібні наші студенти – теоретики, їм потрібні практики, які будуть виводити їх компанії на нові міжнародні ринки. Коли Ви влаштовуєтеся на роботу з європейським дипломом, то роботодавець розуміє, що Ви вільно мисляча особистість, здатні приймати самостійні рішення, шукати інформацію і управляти процесом на роботі. Він знає, що на Вас можна покластися, тому, що в європейських університетах вчать думати самостійно.
Я, як роботодавець, охочіше візьму на роботу людину з досвідом життя і навчання за кордоном і без диплома, ніж нашого з червоним дипломом.

- au pair Luxemburg - Програма Au-Pair — не для хатніх робітниць, а для кар’єристок!
Каріна Пукман, учасниця програми Au-Pair у Люксембурзі

Чим більше людей повертається з прогресивними знаннями, тим швидше і в кращу сторону змінюється життя в нашій країні. Ви вже не зможете жити по совковим правилам, Ви будете перебудовувати все під себе, під той комфорт, в якому Ви перебували в Європі. Зараз існує дуже багато європейських стипендій, які даються Вам для того, щоб Ви повернулися назад. Європейці готові вкладати в Вас ще більше, щоб Ви повернулися і робили свою країну вільною, демократичною, незалежною і заможною. Своє місто, своє маленьке, але миле і улюблене місто, робили з нього європейське місто, з європейськими цінностями і культурою.

«Права учасників програми повністю захищені»

– Що стосується безпеки наших студентів. Чи гарантується їм за кордоном дотримання їх прав?
– По-перше, вони беруть участь у державній міжнародної культурно-освітній програмі. Це вже гарантує, що все відбувається згідно із законом. Між учасником програми і приймаючою сім’єю укладається договір, в якому зазначаються права та обов’язки Au-Pair, а так само права і обов’язки приймаючої сім’ї. У всіх країнах даний контракт необхідно затвердити в спеціальному державному відомстві, співробітники якого протягом певного часу перевіряють сім’ю на спроможність участі в програмі, а також стежать за тим, щоб умови укладання відповідної угоди відповідали умовам програми Au-Pair і законодавству країни. Ще до вашого від’їзду в країну Ви будете володіти повною інформацією про сім’ю, зможете поспілкуватися з нею по телефону і уточнити всі Ваші запитання. Ви отримаєте офіційне запрошення і контракт від сім’ї.

Крім того, в кожній країні є приймаюча агенція, яка знаходить Вам сім’ї і несе повну правову відповідальність за Ваше перебування.

Ви проходите співбесіду в посольстві особисто і без посередників. Кожен учасник програми отримує спеціальну візу Au-Pair, яка вважається і тимчасовим дозволом на проживання в приймаючій країні, і дозволом на роботу одночасно. Кожна сім’я, яка приймає також забезпечує учасника програми тимчасовою пропискою в своєму будинку на весь період перебування.

Крім максимально легального перебування в європейській країні і повністю захищеного з правової точки зору учасника програми Au-Pair в Європі, Ви також отримуєте інформаційну та правову підтримку від нашої агенції – Української Au-Pair Асоціації.

– У чому полягає завдання конкретно Вашої організації – Української Au-Pair Асоціації?
– Наші завдання – це популяризація програми Au-Pair на території України та надання повної і правдивої інформації про програму Au-Pair, а також про права та обов’язки учасників програми Au-Pair за кордоном, надання учасникам програми Au-Pair юридичної допомоги та правової підтримки, в тому числі за допомогою залучення адвокатів та інших експертів при захисті прав, свобод і законних інтересів учасників програми Au-Pair в органах влади в країні перебування. Ми також проводимо превентивно-освітню діяльність серед учасників програми Au-Pair з питань запобігання торгівлі людьми.

– Дякую за розмову, Наталя.
Інтерв’ю записала: журналістка Мирослава Гудко