Програма Au-Pair

- fam1 2 - Програма Au-Pair

Програма Au-Pair

– найкращий старт для вашої міжнародної кар’єри!

Програма Au-Pair – це міжнародна державна культурно-освітня програма обміну, яка надає можливість молодим людям прожити один-два роки (в залежності від країни) закордоном в приймаючих родинах, в яких є діти до 18 років. Вдосконалити рівень володіння іноземною мовою та познайомитися з культурою, звичаями та традиціями країни.
Термін «au pair» означає «на рівних правах». Головна ідея перебування для молоді закордоном в якості au pair – це можливість перебувати у приймаючої родини, не як найнятий працівник, а саме ‘на рівних правах’ із іншими членами родини.

Програма Au-Pair була прийнята Радою Європи 24 листопада 1969 р. після чого були розроблені єдині міжнародні стандарти у вигляді «Європейської угоди про перебування Au-Pair як основного програмного документу.

З метою досягнення головної цілі програми – вивчення іноземної мови, розширення культурного кругозору іноземної молоді та глибокого пізнання життя європейців зсередини, Радою Європи було прийнято рішення, щоб в якості приймаючої сторони виступали не школи і університети, в яких молодь буде вивчати лише іноземну мову, а безпосередньо європейські сім’ї. Це означає, що під час перебування закордоном, Ви проживаєте в приймаючій родині, котра Вас запросила, як член сім’ї, з його правами та обов’язками.

У чому привабливість цієї програми для приймаючої сім’ї?

Чого бажає сім’я з маленькими дітьми? Їй потрібна няня, помічник по дому, грамотний вихователь, друг, який завжди буде поруч. Для цього потрібно наймати кілька людей і всім платити. А коштує це не дешево.

У випадку з Au-Pair ситуація інша: за умовами програми, Au-Pair не є найнятим працівником, а сім’я – роботодавцем. Вам може здатися, що кишенькових грошей, які Вам платить сім’я за допомогу (від 260 до 500 євро в місяць в залежності від країни), не так вже й багато. Але, і мета програми полягає не в заробітках.

Між Вами та родиною відбувається своєрідний взаємозалік. Проживаючи в родині, Ви не платите за окрему кімнату і харчування, (це буде коштувати близько 1000 євро на місяць) та не платите за мовні курси (річна програма з вивчення мови в Європі, в середньому, як іноземному студентові, обійдеться Вам від 3000 до 5000 євро).
Але, тут діють не тільки прагматичні принципи вибору. Велику роль тут відіграє також бажання сім’ї отримати в помічники людину, яка б ставилася до дітей як до близьких людей, а не як найманий працівник до об’єкта своєї роботи.

- au pair 2 1 - Програма Au-Pair

Як відбувається вибір приймаючих родин?

Приймаючи Au-Pair агенції в Європі дуже відповідально ставляться до оцінки родин, які, на їхню думку, гідні, прийняти до себе Au-Pair та повинні відповідати певним критеріям:

– Батько або мати, як мінімум один з них повинні бути громадянами тієї країни, куди Ви збираєтеся їхати і мати дітей до 18 років.
– Розмовна мова в родині має бути державною.
– Родина повинна мати свій будинок або квартиру (наявність окремої кімнати для учасника програми Au-Pair).
– Родина повинна бути порядною та не асоциальною, і повинна бути взмозі Вас утримувати (оплачувати харчування, медичну страховку, мовні курси, проїзний квиток на транспорт та кишенькові гроші).
– Приймаюча Вас родина не може отримувати соціальну державну допомогу як основне джерело прибутків.
– Приймаюча Вас родина не може перебувати під штрафним періодом внаслідок зловживання схемою Au-Pair (зловживання обмеженнями щодо роботи та обов’язків Au Pair, термінів робочого дню, проживання, найменшої заробітної плати, і т.п.). Усі дорослі члени приймаючої Вас родини повинні підписати декларацію, що вони не були засуджені за насильство або подібне по відношенню до Au Pair за останні 10 років, а також, що вони не були засуджені за нелегальне працевлаштування Au Pair за останні п’ять років.
– Більш того, Вашій приймаючій родині може бути призначений штрафний період за зловживання схемою «au pair», під час якого вони не можуть бути затвердженні у переліку родин на укладення au pair – контракту. Приймаючій родині може бути призначений штрафний період протягом 10 років за грубість або погане поводження з Au-Pair, штрафний період протягом 5 років за нелегальне працевлаштування Au-Pair, або штрафний період протягом 2 років за інші зловживання схемою «au pair» (зловживання обмеженнями щодо роботи та обов’язків Au-Pair, термінів робочого дню, проживання, мінімальної заробітної плати, і т.п.).
– Приймаюча Вас родина не може мати іншу Au Pair одночасно із Вами.

Якщо всі ці критерії виконані, установа по роботі з іноземцями підписує родини запрошення для приїзду Au-Pair.

Які гарантії безпеки Ви маєте перебуваючи за кордоном за програмою Au-Pair?

Між Au-Pair (учасником програми) і приймаючою родиною укладається договір, в якому зазначаються права та обов’язки Au-Pair, а так само права і обов’язки приймаючої родини. У всіх країнах даний договір необхідно затвердити в спеціальному державному відомстві, співробітники якого протягом певного часу перевіряють родину на спроможність участі в програмі, а також стежать за тим, щоб умови укладання відповідної угоди відповідали умовам програми Au-Pair і законодавству країни.

Кожна учасниця програми отримує спеціальну візу Au-Pair, яка вважається і тимчасовим дозволом на проживання в приймаючій країні, і дозволом на роботу одночасно. Кожна приймаюча родина забезпечує Au-Pair тимчасовою пропискою в своєму будинку на весь період перебування.

Читайте також Питання і відповіді по програмі Au-Pair

До Вашого від’їзду в країну, Ви будете володіти повною інформацією про родину, зможете поспілкуватися з нею по телефону та по скайпу і уточнити всі Ваші запитання. Ви отримаєте офіційне запрошення і договір від приймаючої родини.

У тому випадку, якщо між родиною і Вами виникне конфлікт або Ви вважаєте, що не можете більше перебувати в цій родині, ми з нашими іноземними партнерами допоможемо Вам вирішити цю ситуацію. Ви завжди маєте право поміняти приймаючу родину, не виїжджаючи з країни.

- au pair 1 2 - Програма Au-Pair

У чому привабливість програми Au-Pair для молоді?

Програма Au-Pair – це найбезпечніший і недорогий спосіб вдосконалити іноземну мову. Це єдина у своєму роді програма, яка дозволяє такий тривалий період (12-24 місяці) перебувати закордоном легально та безпечно, отримуючи при цьому кишенькові гроші. Саме така тривалість програми дозволяє повністю влитися в життя країни перебування, в соціальне життя приймаючої родини, відчути всі тонкощі іноземної мови, перевірити себе на готовність до самостійного життя. У той же час, саме ця програма дає відчуття захищеності і затишку, які забезпечує приймаюча родина і працівники приймаючих Au-Pair агенцій. Учасники (-ці) програми проводять час закордоном не тільки з користю для вивчення іноземних мов, а й відкривають для себе нові можливості та перспективи для власного розвитку та побудови міжнародної кар’єри.

Які загальні умови участі в програмі Au-Pair?

Кожна країна має свої умови для участі у програмі. Для більш детального ознайомлення, будь ласка дивиться інформацію по кожній країні окремо.
В загальному можна виокремити такі умови, як:
– Вік: від 18 до 30 років (в залежності від країни)
– Мати закінчену середню освіту
– Володіти достатнім рівнем іноземної мови для спілкування з дітьми та родиною (щонайменше рівень А1)
– Бути відкритою, комунікабельною людиною і готовою прийняти іншу культуру
– Бути відповідальною і сумлінною людиною
– Мати досвід роботи з дітьми (робота або практика вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем молодших класів, вихователем в дитячому садку, нянею, тощо).
– Відсутність в минулому судимостей
– Не перебувати у шлюбі і не мати дітей
– Для Америки обов’язкова наявність водійських прав та досвіду водіння
Для інших країн наявність водійських прав вітається, але не є обов’язковою.

- au pair 3 1 - Програма Au-Pair

Як Ви вже знаєте, слово «Au-Pair» перекладається як – «на рівних правах». Ви проживаєте в запрошуючий Вас родині, як повноправний член родини, з його правами та обов’язками.

Ви повинні усвідомлювати себе частиною родини. Тобто приймати участь у домашніх роботах по господарству (наприклад: готувати для дітей їжу, відводити /забирати дітей зі школи, дитячого садка або різних гуртків, ходити за покупками, навчати дітей і грати з ними, стежити за порядком, прати одяг).

У Ваші обов’язки входитиме допомога родині максимум 30 годин на тиждень (від 4 до 6 годин на день). В обов’язки Au-Pair ні в якому разі не входить важка домашня робота, робота в саду, стрижка газонів або ведення всього господарства.
Вам повинна бути надана окрема кімната у помешканні приймаючої Вас родини, яка має зачинятися на ключ задля забезпечення Вашої приватності.

Ви маєте право мати хоча б один повний вихідний день протягом тижня. Як правило це завжди два дні ¬– субота та неділя.

Ви маєте право на достатній час для відвідування мовних курсів та задоволення культурних та професійних інтересів, включаючи участь у релігійних заходах.

Приймаюча Вас родина зобов’язана піклуватися про Вас у випадку хвороби або травми.

Ви маєте право на оплачувану відпустку від 2 до 4 тижнів, в залежності від країни, протягом терміну програми.

В яких країнах українська молодь може взяти участь у програмі Au-Pair?

На сьогоднішній день – це 10 країн: Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія, Америка.

Коментування вимкнене.