Програма Au-Pair

Програма au-pair - fam1 2 - Програма Au-Pair

Програма Au-Pair – старт життя, сповненого вражень, перспектив та розвитку!

Поговоримо відверто? От, чесно дай відповідь: чи не мріяла хоч разочок про життя за кордоном? Хоч би на рік? Про те, як пізнаватимеш іноземну культуру, куштуватимеш щось таке цікаве й смачне, як з новоспеченими подругами будеш займатися шопінгом з 80% знижками… Як будеш планувати свої вікенди – один день в Амстердамі, інший – в Мілані… Якщо мріяла (а хто не мріє?) тоді ти сумно відкинула ці мрії у довгий ящик бо в тебе є лише 2 варіанти потрапити за кордон: перший – мати достатньо грошей щоб собі таку розкіш дозволити, другий – поїхати на заробітки. І якщо з першим не склалося, то другий варіант якось зовсім душу не гріє.

План «б»

А от уяви, що є 3-й варіант! Так-так! І це точно не заробітки на сортувальному заводі й проживання з 10-ма людьми у кімнаті. Ні! Це комфортні умови, безкоштовне харчування (дуже хороше, наголосимо), безкоштовні мовні курси та ще й щомісячні гроші. Аж не віриться, але таке дійсно існує. Тому, знайомся – це знаменита Au-Pair – міжнародна державна культурно-освітня програма обміну для молоді. Як тільки ти стаєш її учасником, то одразу їдеш в обрану країну на 1-2 роки проживання, до власноруч вибраної сім’ї. «А що для цього треба!?» – випитуєш ти. А нічого особливого! Треба: бажання, бажання і ще раз бажання. Ось і все.

Будь ласка, перед початком реєстрації на участь – зроби три важливих кроки:
1. Продивись загальну презентацію, у якій ти отримаєш повну інформацію щодо участі у програмі Au-Pair.
2. Продивись уважно відеопрезентацію, як правильно обрати країну для участі у програмі Au-Pair.
3. В кінці сторінки перейди за посиланням та заповни реєстраційну анкету на участь у програмі Au-Pair.

 Що таке «Au-Pair»?

 Термін «аu-рair» означає «на рівних правах». У цьому й уся сутність програми, участь в якій бере молодь у всьому світі. Так от, коли ти обрала країну мрії, вибрала приймаючу сім’ю, тоді ти автоматично стаєш РІВНОПРАВНИМ членом цієї іноземної родини. Себто, ти не найманий працівник, не прибиральниця, не нянька. Ти – член ОСВІТНЬОЇ програми Au-Pair, бо саме освіта – головна причина взагалі виникнення такого роду програми.

Ця чудо-програма почала своє існування з 24 листопада 1969 року, коли за її прийняття проголосувала Рада Європи. Тоді ж, розробили єдині міжнародні стандарти – «Європейська угода про перебування Au-Pair», що стало основою програмного документу.

Розумні дядьки з Ради Європи добре помізкували й вирішили, що найефективнішим способом вивчити іноземну мову, заглибитися в культуру країни – це стати повноправним членом іноземної сім’ї. Погодься, це набагато краще, ніж постійно перебувати на парах у школах чи універах. Тому приймаюча сторона в Au-Pair – це справжнісінька звичайна родина.

Чому тебе запрошує сім’я?

Звісно, не варто думати, що отримавши статус Au-Pair ти поїдеш в сім’ю, де тебе плекатимуть, годуватимуть й палко любитимуть, мов своє дитя. А ти будеш насолоджуватися європейським життям, не напрягаючись зовсім. Ні, тут входять у силу такі поняття як «права й обов’язки». Твоя ціль в Au-Pair – це освіта та кар’єра, ціль приймаючої сім’ї – допомога з їхніми дітьми. Усе насправді просто та справедливо.

Програма au-pair - au pair 2 1 - Програма Au-Pair

Отже, згідно з умовами програми Au-Pair, ти їдеш саморозвиватися, а також допомагати приймаючій сім’ї з дітьми. Адже європейська родина – такий же учасник програми, як і ти. Тому з тебе – догляд за своїми тимчасовими сестрами/братами, а з них – щомісячні кишенькові гроші (від 260 до 500 євро). Тобі може здатися, що цих коштів не так вже й багато, але, погодься – ти їдеш не на заробітки.

Чому стати Au-Pair вигідно?

Трохи прагматики тут не завадить. Поговоримо про цифри. UAPA (Україньска Au-Pair Асоціація) добре знає – бути Au-Pair неймовірно вигідно. Ось тобі й пруфи:

  • Au-Pair – це безкоштовне харчування. Щоб вижити в Європі і харчуватися не одним хлібом та картоплею, в місяць потрібно близько 500 євро.
  • Au-Pair – це безкоштовне проживання. Хочеш жити у нормальній кімнаті, з ванною й туалетом? Викладай від 500 до 1000 євро в місяць. А ні, живи з трьома невідомими дівчатами й розробляй графіки перебування у ванній кімнаті.
  • Au-Pair – це безкоштовні мовні курси. Звісно, їдучи в чужу країну, неможливо «виїхати» на фразах «моя твоя не розуміти». Хочеш вдосконалити знання мови? Плати за річну програму в середньому від 3000 до 5000 євро.

Підрахувала? Правда ця програма стала ще привабливішою у твоїх очах?

Твоя ідеальна приймаюча родина

Ти вже твердо вирішила стати Au-Pair й зараз мізкуєш як обрати хорошу сім’ю. Світлини – це, звісно, добре діло, але, тут краще керуватися принципом «книгу не судять з обкладинки».

Тобі потрібно знати, що приймаючі Au-Pair-агенції в Європі дуже відповідально ставляться до підбору родин, які гідні того, щоб взяти до себе нового члена сім’ї. Усі родини повинні відповідати відповідним критеріям:

– Батько або мати  (як мінімум один з них) повинні бути громадянами країни і мати дітей до 18 років.

– Розмовляти у сім’ї повинні державною мовою.

– Родина повинна мати свій будинок/квартиру (з комфортно облаштованою вільною кімнатою для учасника Au-Pair).

– Родина має бути порядною та мати змогу утримувати нового члена сім’ї: оплачувати харчування, медичну страховку, мовні курси, проїзний квиток на транспорт та кишенькові гроші.

– Приймаюча родина не може отримувати соціальну державну допомогу як основне джерело прибутків.

Чи безпечно жити з приймаючою родиною?

Природно боятися чи мати сумніви стосовно сім’ї, до якої ти йдеш на 1-2 роки, з якою проводитимеш більшу частину свого часу. Але Au-Pair-програма й тим прекрасна, що є абсолютно безпечною. Не думай, що ти відправляєшся на поталу незнайомим людям, які змушуватимуть тебе працювати у поті чола за харчі. Ні, таке неприпустимо в міжнародній програмі Au-Pair.

Програма au-pair - au pair 1 2 - Програма Au-Pair

Запам’ятай і відкинь будь-які сумніви, бо сім’я-учасник програми Au-Pair – це гарант твоєї безпеки! І, як вже про це згадували, далеко не кожна родина може взяти участь у такій програмі. Якщо й виникають незрозумілі ситуації під час перебування учасника, то одразу накладаються суворі штрафи, а таку сімейку Адамсів викреслюють на дооовгий період із бази даних.

Приймаюча родина не може перебувати під штрафним періодом внаслідок зловживання схемою Au-Pair. Усі дорослі члени сім’ї підписують декларацію, що вони не були засуджені за насильство у відношенні до Au Pair за останні 10 років. А також  не були засуджені за нелегальне працевлаштування Au Pair за останні 5  років.

Ти їдеш до добрих, толерантних й вихованих людей, які не мають права на грубе поводження. Якщо така прикрість й стається (а це, повір, рідкість) – приймаюча агенція накладає штрафний період «за зловживання схемою Au-Pair». За погане поводження чи грубість – неможливість взяти участь у програмі протягом 10-ти років; 5 років – за нелегальне працевлаштування Au-Pair; 2 роки – за порушення робочих годин, мінімальної оплати і т.п. Як бачиш, усе суворо й справедливо.

У разі виконання усіх критеріїв та умов, установа роботи з іноземцями затверджує родині запрошення для приїзду Au-Pair.

 Мені потрібні гарантії!

Ти вже подумки пакуєш валізу, вивчаєш місця, куди в першу чергу варто сходити, на карті відзначаєш заклади, де просто необхідно скуштувати місцеві смаколики. І… тим часом задумовуєшся про те, що тебе чекає за кордоном. Все-таки, усе серйозно.

Тому, тобі до рук потрапляє договір між учасником програми (себто ти) і приймаючою родиною. Саме в цих паперах закладені дуже важливі речі, такі як, права та обов’язки двох сторін. У всіх країнах цей договір затверджується у спеціальному державному відомстві. Саме там співробітники під лупою перевіряють твою приймаючу родину, а також прискіпливо відстежують чи укладені між вами угоди, що відповідають програмі Au-Pair і законодавству країни.

Читайте також Питання і відповіді по програмі Au-Pair

До того як ти приїдеш з валізами в країну мрії, ти матимеш змогу не лише бачити усміхнені обличчя твоєї сім’ї на фотографії, а й зможеш поговорити з ними по скапу чи по телефону. Це дуже важливо обговорити усі питання, зрештою, почути голос «мами й тата» й зрозуміти для себе чи підходять тобі ці люди.

Програма au-pair - au pair 3 1 - Програма Au-Pair

«А якщо під час проживання у нас виникнуть конфлікти?» – задаєш справедливе питання. Дійсно, така ситуація – не виключення. Буває, що перше враження – оманливе. Але не хвилюйся з цього приводу! Ми, твоя Au-Pair агенція, створені для того, аби передбачати й усувати будь-які випадки. Не думай, що обравши ту чи іншу сім’ю ти стаєш до неї «прив’язаною». Ні. Ми разом з нашими іноземними партнерами допоможемо тобі вирішити цю ситуацію. Ти маєш право змінювати приймаючу родину не виїжджаючи з країни.

Ти молода й активна? Тоді тобі до нас!

Чому треба ставати Au-Pair, будучи молодою та повною сил? Та тому, що саме у цей період (з 18 до 30 років) ти прагнеш саморозвиватися, пізнавати усе нове, будувати кар’єру, подорожувати й проживати життя сповнене вражень! Й програма Au-Pair – це і є оті чарівні двері, які відкриють тобі неймовірний світ Нарнії. Світ, де ти не перейматимешся де брати гроші; світ, де ти зможеш подорожувати Європою з друзями дешево й весело; світ, де ти вивчиш досконало іноземну мову… Повір, список переваг Au-Pair дуууже довгий, а список майбутніх можливостей – ще довший!

Загальні умови участі у програмі Au-Pair

Умови участі у програмі залежать від країни, в якій ти хочеш прожити (дивись інформацію про кожну країну). Для тебе ми вивели загальні умови, які притаманні усім:

– вік: від 18 до 30 років (залежно від країни);
– закінчена середня освіта;
– володіння достатнім рівнем іноземної мови для спілкування з дітьми та родиною (щонайменше рівень А1);
– відкритість, комунікабельність, готовність прийняти іншу культуру;
– відповідальність і сумлінність;
–  досвід роботи з дітьми (робота /практика вожатим, тренером, спортивним інструктором, вчителем молодших класів, вихователем в дитячому садку, нянею тощо);
– відсутність судимостей;
– не перебувати у шлюбі і не мати дітей;
– також  вітається наявність водійських прав, але не є обов’язковою.

Вихідні, оплачувана відпустка та перспективи Au-Pair

Приїжджаючи до приймаючої родини, ти не стаєш працівником, який повинен бути непомітним, мовчазним й працьовитим. Ти стаєш повноправним членом сім’ї і як у кожній нормальній родині ти допомагатимеш своїй «мамі» у легкому прибиранні будинку, у догляді за дітьми. Відкриємо невеличкий секрет: для європейських мам і тат важливо, щоб Au-Pair ставився до їхньої дитини не як до примусової роботи, яку треба вчасно виконати й забути. А як до молодшого братика чи сестрички.

Твоє завдання під час програми – допомагати своїй приймаючій родині максимум 30 годин на тиждень (від 4 до 6 годин на день). Себто ти відводиш дітей у школу чи садок, допомагаєш їм з домашніми завданнями, граєшся з ними і готуєш їм легкі страви. А також, займаєшся легким прибиранням. Одразу наголосимо слово ЛЕГКЕ, яке включає в себе: завантажити посудомийну машинку, витерти пилюку й зробити косметичне прибирання. Не думай, що тобі доведеться косити газони, підстригати кущі й мити сотні великих вікон.

Як мінімум один повний день – це вихідний, але, як правило, це 2 дні – субота й неділя. Ще одне, попри допомоги з чадом, ти маєш й навіть мусиш, відвідувати культурні місця міста, мовні курси, спілкуватися зі своїми новими друзями. І, повір, сім’я буде всяко тобі у цьому сприяти.

Не хвилюйся за те, якщо захворівши чи травмувавшись тебе змушуватимуть прибирати чи доглядати дітей. Ні, приймаюча сім’я – це адекватні, розумні й співчутливі люди й вони будуть про тебе піклуватися.

До речі, у тебе буде ОПЛАЧУВАНА відпустка! Це взагалі щось неймовірно круте! Від 2 до 5 тижнів (залежно від країни) ти маєш повне право відпочити або поїхавши додому, або ж спланувавши неймовірні канікули десь у теплих краях.

Програма Au-Pair – це геніальна річ, яка дійсно змінює життя учасників на краще, яка розширяє кругозір, відкриває двері до закордонних вузів та безкоштовного навчання. Можна багато писати про переваги Au-Pair, але тільки той, хто взяв участь – зможе відчути на собі те, чого не вчать у жодних універах чи школах. Будь сміливою, ставай Au-Pair!

Програма au-pair - but1 - Програма Au-Pair

Коментування вимкнене.