Рубрика: Поради Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради для Au-Pair: 8 фактів про водійські права в Німеччині
volume_down
volume_up
volume_off

У Німеччині можна отримати права і сісти за кермо вже в 17 років, але за однієї умови – супроводжувати юного водія повинен хтось із дорослих, який має посвідчення водія, пише DW. Це правило діє ще з 2005 року. Як тільки підлітку виповниться 18 років, при наявності прав він може сміливо їздити вулицями поодинці.

У чому відмінності від навчання в автошколі у країнах колишнього СНД?

У німецьких автошколах відсутня частина практичного іспиту, яку називають майданчиком або автодромом, тому заняття після першого знайомства з автомобілем починаються в місті. Учень зобов’язаний взяти кілька уроків водіння в різних погодних умовах і в темний час доби. Якщо у вас вже є права і ви переучуєтесь в Німеччині, цей пункт не входить в обов’язкову програму. Крім таких тренувань обов’язково відпрацьовується їзда по автобану, путівці і руху при різних швидкісних режимах. Що стосується медкомісії, її проходити не доведеться, потрібно зробити лише перевірку зору.

Чи можна їздити в Німеччині з іноземними правами?

Якщо ви подорожуєте по країнах Євросоюзу як турист, можна орендувати автомобіль і за іноземних прав. Переїжджаєте в Німеччину як Au-Pair або збираєтеся залишитися на тривалий термін – будьте готові до того, що посвідчення доведеться міняти. Права, видані в іншій країні, діють в ФРН лише перші шість місяців, потім вони вважаються недійсними. Їх можуть продовжити ще на півроку лише в тому випадку, якщо водій зможе довести, що не залишиться в Німеччині довше, ніж на 12 місяців.

З чого почати, якщо вже є права?

Перший крок – вибір автошколи і реєстрація в ній. Після укладення договору з навчальним закладом треба буде звернутися до відомства дорожнього транспорту, де вам детально розкажуть про подальші дії. Дочекавшись офіційного листа з підтвердженням про те, що ваші документи прийняті, можна йти в автошколу на заняття. Крім того, знадобиться пройти курс першої медичної допомоги.

 Програма Au-Pair Німеччина

Як проходять заняття в німецькій автошколі?

Тим, у кого вже є водійські права, наприклад – українські, відвідувати лекції необов’язково, але здавати теоретичну частину все одно доведеться. Ніхто не забороняє заглянути на заняття, вони будуються циклічно і припускають вільне відвідування. В автошколі видадуть диск і доступ до онлайн-версії навчальної програми для самостійних тренувань, вартістю від 20 до 50 євро. Всього в системі близько тисячі питань. Завдання можна вирішувати як на смартфоні, так і на комп’ютері. Записуються на першу частину іспиту за бажанням у зручний час. До речі, тестування можна пройти і російською мовою. Після успішного складання варто домовитися з інструктором про початок практичних занять.

У чому особливість теоретичного іспиту?

На теоретичному іспиті потрібно відповісти на 30 питань, за кожну невірну відповідь присуджуються штрафні бали. Тестування завершується вже при 10 штрафних балах. Основні труднощі в тому, що на деякі питання потрібно вибрати кілька варіантів відповіді. Приготуйтеся до цілого блоку завдань, пов’язаних з велосипедистами на дорозі, що максимально наближене до дорожнього руху в Німеччині. Цікава особливість – ряд питань на іспиті пов’язаний з екологією. Крім того, потрібно знати пару формул, наприклад, як розрахувати гальмівний шлях. Теоретичний іспит обійдеться приблизно в 40 євро.

Як будуються заняття з інструктором?

Теорія здана, саме час сісти за кермо. Навіть якщо у вас великий стаж водіння, знадобиться кілька практичних уроків, щоб освоїти їзду на високій швидкості по автобану, вивчити місцеві особливості і відчувати себе впевнено на самому іспиті.

Так як автошколи в Німеччині не дуже великі, швидше за все, директор або власник установи і буде вашим інструктором. Приготуйтеся до того, що заняття обійдеться як мінімум в 70 євро. При цьому мінімальна кількість годин водіння не встановлено. Як тільки інструктор зрозуміє, що ви справляєтеся, вас відправлять на практичний іспит.

Як приймають іспит з водіння?

Для здачі практичного іспиту потрібна умовна згода інструктора, так як саме автошкола посилає заявку в Німецьке товариство технічного нагляду TÜV. Інструктори дорожать своєю репутацією і не будуть відправляти непідготовленого учня на іспит. Ціна питання – 80 євро, плюс супровід інструктора, який обійдеться в 130 євро.

Вам призначать час складання іспиту. На початку іспиту в машину з інструктором підсяде екзаменатор з TÜV. Автомобіль оснащений обладнанням, яке видає сигнал в разі, якщо інструктор доторкнеться до педалей. Як правило, обстановка невимушена: люди в машині розмовляють один з одним і іноді дають вказівки. При цьому все контролюється до дрібниць.

Зазвичай іспит триває близько 40 хвилин. За цей час ви повинні продемонструвати першокласну їзду по місту, автобану і дворової зоні, а також вміло припаркуватися. Посвідчення водія виготовлять заздалегідь, тому його можна забрати вже в день іспиту. За перездачу доведеться викласти ту ж суму і заново домовлятися з інструктором.

У яку суму обійдеться заміна прав?

Теоретично навчання і отримання водійського посвідчення власникові прав, отриманих, наприклад – в Росії або на Україні, може обійтися в 750 євро, але, як показує практика, варто розраховувати на суму понад 1000 євро. В особливих випадках учні віддають до двох тисяч євро. При цьому іноземне водійське посвідчення забирають. Якщо ви хочете залишити його при собі, доведеться знайти поважну причину і заплатити ще 100 євро.

Джерело публікації: http://www.dw.com/ru/

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.