Всім привіт! Минулого тижня ми говорили на тему реєстрації та оформлення німецької прописки по програмі Au-Pair на новому місці проживання в Німеччині. Сьогодні я хотіла б запропонувати Вашій увазі не менш важливу тему, а саме, що важливо знати про процес отримання посвідки на тимчасове проживання.
Перед тим як приступити власне до описання самого процесу, давайте спробуємо розібратися, що воно таке ця посвідка, і для чого вона, якщо в паспорті вже стоїть віза. Як правило, національна віза видається на 90 днів, а умовами програми Au-Pair в Німеччині Ви маєте право на перебування на протязі одного року. Для легального однорічного перебування Вам і знадобиться посвідка на тимчасове перебування. За час, поки дійсна ваша Au-Pair віза, Ви повинні звернутись до відомства у справах іноземців у Вашому місті, при потребі, попередньо забронювавши дату зустрічі. А так як оригінал прописки у мене вже є в наявності, то туди ми з Вами і направимося.
Невеличка оговірка: Справа в тому, що свою посвідку я отримувала в м. Трір (федеративна земля Рейнланд-Пфальц), а при зміні приймаючої родини, в іншому місті – Мюнхен (федеративна земля Баварія) – мені потрібно було змінити й дані, котрі були вказані і цій посвідці. В даній статті я опишу процес отримання посвідки на тимчасове перебування на прикладі Відомства ландрат м. Мюнхен. Однак алгоритм всього процесу є однаковим, незалежно від того, де Ви проживаєте в Німеччині.
Посвітка на проживання в Німеччині або ж Aufenthaltstitel.
Який пакет Опер документів потрібно зібрати перед тим, як йти в Відомство? При собі потрібно мати наступне:
- закордонний паспорт з візою;
- фото (можна використати ті, котрі ви робили, коли подавали документи в посольство, або ж зробити нові, якщо на то буде ваша ласка);
- оригінал документу прописки;
- договір з приймаючою родиною;
- медичний страховий поліс.
Анкету на отримання посвідки Ви отримуєте вже безпосередньо у Відомстві. Вам не потрібно її заповнювати, в цьому Вам допомагає державний працівник. До речі, всі ксерокопії роблять у Відомстві, працівниками Відомства, безкоштовно. Круто, ні? А ні, не круто, тому що в Німеччині, це само собою зрозуміло.
Отже, працівник задає вам питання, ви відповідаєте, він фіксує ваші відповіді. Питання не складні, стосуються ваших персональних даних, як то, який у вас зріст, колір очей і т.п. При цьому, що не може не радувати, ніякого роздратування, метушні чи поспіху. Зважаючи на мій рівень німецької мови на той час, я додала б ще велике терпіння 🙂
Також, кинулась в очі, загальна невимушена, я навіть сказала б, неформальна обстановка у Відомстві. Дуже багато молоді серед працівників, майже кожен другий в кедах чи кросівках (до слова, я не побачила там ні одну працівницю в спідниці чи на підборах). Одним словом, ніякого дрес-коду. Всі в тому, в чому зручно. Так-так, я звикла до дещо іншої картини, тому так до кінця і не змогла розслабитись 🙂 Менталітет – штука складна.
Після заповнення документів, ви можете оплатити збір за виготовлення посвідки або вже при її отриманні. Я обрала варіант №1 і оплатила відразу. Даний збір становить 100 € і його оплачує приймаюча Au-Pair родина.
І знову сервіс тішить. Не покидаючи будівлю, ви прямуєте в інший кабінет, де вам знову ж пропонують варіанти – готівка чи оплата банківською картою. Дві хвилини – все готово. Я повертаюсь назад, в той кабінет, де здавала документи і показую квитанцію (ПРОСТО ПОКАЗУЮ, це вище моїх сил :), що я оплатила збір. Молодий чоловік привітно киває, робить помітку і прощається зі мною.
А що далі? Через два – три тижні на Вашу поштову адресу має прийти лист з Берліну, в котрому вказано, що ваш Aufenthaltstitel готовий і ви можете їхати у Відомство, що його забрати. При цьому, бажано, не забути цього листа, коли будете їхати туди.
Ось власне і все, що стосується процедури отримання посвідки на тимчасове проживання. Нічого складного, коли знаєш що й до чого 🙂 Але це ще не все, що потрібно нам на старті. Відкриття банківської картки та особливості німецького мобільного для Au-Pair в наступній публікації.
З дружнім привітом,
Оксана
Текст та фото: Оксана Миронюк