Учасниця програми Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Чому досвід “культурного шоку” насправді буде для вас корисним?
volume_down
volume_up
volume_off

Фразу «культурний шок» частенько вживають у старих-затертих анекдотах. І дійсно, ніби приїжджаєш з досить такої собі культурної країни в іншу, не менш культурну і… тебе настигає просто шок! Від усього: мова, звичаї, менталітет, погода, образ життя, архітектура, правила… Звісно, у тебе починається тривожно калатати серце, виникає дискомфорт і дике бажання повернутися у свій рідний куточок, скрутитися там клубочком і як котик спокійно заснути.

Та коли ти є Au-Pair, студент, працівник, стажер чи просто шукач нових пригод та вражень – ти розумієш, що не можеш усе ось так взяти і покинути. А з часом, як отой «культурний шок» проходить ти з усмішкою усвідомлюєш, що цей період повинні пройти всі і спокійно проходять.

Моя тобі Au-Pair порада: не змушуй себе швидко до всього звикнути, подолати той шоковий етап. Зрозумій, що це нормально відчувати дискомфорт на перших порах, нормально сумувати за родиною та друзями; нормально навіть сумувати за тьоткою з ближньої абецешки… Не будь до себе надто суворою і вимогливою. «Культурний шок» пройде і ти навіть зрозумієш, що він досить корисний. Зараз поясню на своєму досвіді.

Відкривайте свій потенціал

Як би важко, сумно не було, та поступово така «культурно-шокова терапія» робить тебе сильнішою. Ти, на перших порах зі скрипом, звикаєш до всього, що тебе до цього часу дуже дивувало. Ти починаєш менше боятися й сумніватися у всьому. Зрештою, ти стаєш упевненою у собі. Без стресових ситуацій – нікуди. Вони будуть і ти в них проявиш себе найдостойнішим чином і, повір мені, сама здивуєшся! Як було зі мною. Ти починаєш розуміти, що, виявляється, ти крута.

Адаптуйся до всього

Ти станеш супер-адаптивною і це дуже класно! По-перше, ти живеш у сім’ї у якої вже встановлені свої життєві правила і традиції. І тут, хоч-не-хоч, а пристосовуватися потрібно. По-друге, зовсім інша країна. У тебе будуть виникати труднощі із спілкуванням, із розумінням того, що від тебе хоче касирка у магазині; ти будеш питати як пройти до вокзалу, тобі пояснять, а ти ствердно помахаєш головою і нічогісінько не зрозумієш. Але це на початку ти будеш через це стресувати й переживати. А далі, пристосуєшся і будеш просто сміятися із себе.

 Програма Au Pair УАПА

Кожна країна Au-Pair, родина потребує соціальної адаптації, а ти станеш просто супер-пупер адаптивною. Ось побачиш!

Ти вивчиш нову культуру

Перебуваючи у новому середовищі просто нереально не вивчити ту країну, її мову та людей. Спілкуючись іноземною мовою, апріорі твоє мислення змінюється. Створи собі такий міні-виклик: заводь розмови кожен день з новою людиною. Хай це буде продавчиня у булочній, чи продавчиня в магазині одягу. Це може бути старенький сусід, який щоранку попиває каву у себе на ґанку. Ти будеш шокована скільки цікавої інформації дізнаєшся, як твоє мислення піде в іншому, ширшому руслі. І хай це не будуть філософські роздуми на тему існування Бога чи ні. Це можуть бути простенькі милі і коротенькі розмови. Але ти побачиш, як вони збагатять твій лексикон і твою світлу голову.

Ти станеш більш комунікабельною

Якщо до участі в програмі Au-Pair ти вважала себе максимально комунікабельною людиною, то після Au-Pair – ти станеш супер-комунікабельною. Звісно, першим твоїм таким серйозним досвідом стане налагодження контактів із сім’єю. Можу сказати, що це одне із найважливіших моментів. З цього ти почнеш. Далі, не забуваємо, що ти будеш перебувати у стані «культурного шоку», а тому не з таким великим задоволенням входитимеш у якісь комунікативні стосунки. А треба! І ти помалу-помалу починаєш спілкуватися, знайомитися і… закохуватися у цей процес. Ти зустрінеш неймовірну кількість цікавих людей та Au-Pair друзів з усіх куточків світу. Ти будеш шокована скільки насправді спільного у тебе з дівчинкою з Фінляндії, а скільки відмінного з другом із Польщі. І це, я тобі скажу, неймовірно крутий досвід!

Ти почнеш заново

Знаєш, що я зрозуміла, приїхавши у Люксембург як Au-Pair? Мене ніхто тут не знає і я можу почати своє життя з чистого аркушу. І це зовсім не страшно. Це класно! Так, у тебе будуть такі періоди, коли захочеться побачити батьків, приготувати запашного маминого борща, піти в улюблену кафешку. Ностальгію ніхто не відміняв. Але цей сум тимчасовий. Що постійно в тебе буде – так це жага до пізнання всього довкола. Ти почнеш розкривати у собі якісь зовсім нові таланти. Ти станеш відкритішою і сміливішою. І, звучить трошки по-філософськи, але Au-Pair – це своєрідний Тібет для твого самопізнання.

Скажи, ти готова до крутих змін у собі? Якщо так – то Au-Pair – це те, що тобі треба. Не бійся нічого, будь сміливою і цілеспрямованою, а все решта прийде.

Крістіна Фозекош, учасниця програми Au-Pairу Люксембурзі.

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.