відгук програма опер

Я вже третій день як приїхала в сім’ю в Німеччину і вирішила трішки написати про свої відчуття. Бо коли готувалися до поїздки, такі відгуки au pair мені допомагали, тому може і вам знадобиться:).

Отже, сім’ю я знайшла дуже швидко, єдина затримка була за мною (заповнення профілю), але як тільки я це зробила, за кілька днів знайшлася сім’я, після однієї розмови, вони запропонували до них приїхати (це було для мене таким здивуванням, я очікувала тижні переписування, декілька розмов, а тут все так швидко), тому я спочатку сказала навіть, що я подумаю. Вже потім коли приїхала, ми говорили з мамою і вона пояснила, що їй неважливо ті всі довідки, документи, вона має відчути чи я їй підходжу і “маю чуття до дітей”.

опер Німеччина

Так як сім’я розуміла, що я можу переживати, то декілька разів наголошувала, що вони дуже відкриті, і якщо щось потрібно тільки напиши, питай, говори. Ми все пояснимо і тд, і ми з нетерпінням чекаємо на тебе. Кидали фото дітей, відео, це підготувало мене трішки, якось спокійніше стало. Тому перед поїздкою, варто добре трішки з сім’єю поспілкуватися.

І ось нарешті я приїхала, але на вокзалі, де вони мали мене зустріти, я підключилася до інтернету, і отримала повідомлення, що вони якраз їхали з відпочинку і потрапили в затор, тому приїдуть мінімум за години три. Я могла чекати на них там, піти погуляти, чи поїхати додому (друзі сім’ї могли мене впустити). Я обрала останній варіант, так як після поїздки була дуже змучена. Чому я це пишу? Я багато разів читала, що опер потрібно бути готовою до змін, і сприймати все спокійно, і з цим я погоджуюся (це був тільки перший раз, коли від мене це вимагалося, а так це потрібно кожного дня в маленьких чи великих справах, але без цього ніяк). Тому вийшло так, що я познайомилася з їхніми друзями і дітьми, і аж потім з самою сім’єю:))
Що мені дуже сподобалося: дівчинка (5 років) як тільки мене побачила, побігла обійматися – це було таким заспокоєнням.

au pair Німеччина

І наче все дуже добре, батьки дуже хороші люди, вони намагаються зробити все, щоб я відчувала себе як дома і що найважливіше: вони розуміють, що за один день я не можу все запам’ятати і стати найкращими друзями з дітьми. І це розуміння дуже важливе для мене. Тому що якщо з дівчинкою таких проблем нема, то з хлопчиком (2, майже вже 3 рочки) набагато складніше. Коли батьків нема – все добре, він грається спокійно, інколи вередує, але я помаленьку знаходжу підхід до нього. Але як тільки на горизонті з’являються батьки – він починає мене відштовхувати, плакати, інколи і замахується, щоб вдарити, і на всі запитання чи йому подобається зі мною, каже, що ні і щоб я йшла і тд.

віза au pair Німеччина

Я розумію, чому він так робить, і стараюся не дуже сприймати це до себе)) Він ще дитина, яка хоче бути з батьками, а тут приходять якась незнайома і щось ним керує, кудись лізе і тд. І ще після одної нашої розмови з ним я здогадалася, що він думає, що я хочу замінити його батьків. Тому я думаю це все справа часу, поки він звикне до мене і зрозуміє, що його батьки залишаються його батьками, а я друг, який допомагає) Але це потребує багато спокою, терпіння і сил. Та і дуже важливо не тримати все в собі, а відпустити емоції (піти поплакати, покричати, розповісти іншим – все, що може допомогти позбутися негативу) і далі знову з посмішкою до справ.

поради опер

Що ще, на мою думку, дуже важливо – сприймати це не як роботу (відпрацював п’ять годин чи скільки і все, з сім’єю не спілкуватися, про дітей забути, бо ж робота закінчилася). Сприймати це як друзів, чи сім’ю. Де ти живеш, ви спілкуєтеся, і діти після певної години не виключаються, вони можуть хотіти з тобою погратися чи батьки можуть попросити тебе допомогти з ними (це просто прохання, коли ти можеш відмовити, але коли ти можеш це зробити – чому ні? Це допоможе створити хороші стосунки з сім’єю, адже вони зможуть довіряти тобі, ти станеш для них підтримкою).

поради au pair

Я знаю, що це тільки початок, і все може змінитися, будуть мінуси, але поки якщо все зважити, то я задоволена. Адже єдина “проблема” – дружба з хлопчиком, що потребує ще часу. Тому на завершення: не кидати все зразу, помаленьку-потрохи і все буде добре))

PS. Блог УАПА допоміг мені досить сильно, за що я неймовірно вдячна іншим дівчатам опер)

Read more