Рубрика: Статті
play_circle_filled
pause_circle_filled
І так, Au-Pair на землі найсмачнішого шоколаду та пива. Що далі?
volume_down
volume_up
volume_off

Всім привіт!

Від сьогодні, на цьому сайті ви будете мати змогу читати історії від першої особи, тобто мене, про всі тонкощі та принади життя в одній із найпрогресивніших країн світу, землі, яка омивається холодним морем, місцем де у людей навпаки гарячі серця – Бельгії.

Лишень приїхавши сюди, ви одразу захочете піти насолодитися виглядом моря, чи відвідати місцеві шоколадні майстерні; можливо, вам одразу закортить скуштувати славнозвісне бельгійське пиво. Однак, спершу вам прийдеться пройти процедуру реєстрації в країні, чи простіше – отримання вашого айді. Для того, щоб ви не виглядали так спантеличено і зацікавлено, як я на фото, що вище, де вам потрібно отримати інформацію від 100500 людей про ваші подальші кроки, в цій публікації, я коротко опишу, що, куди і скільки вам потрібно робити, аби легко отримати ваш, так званий, тимчасовий паспорт.

Якщо ви будете проживати як Au-Pair у Бельгії (можливо ви будете такими ж щасливчиками як я і будете жити у західній частині за 20 хвилин пішки від моря), то спершу вам потрібно звернутися до, по-нашому, «ратуші». З собою мати закордонний паспорт, контракт із родиною, голубеньку книжечку (ваш дозвіл на роботу), 2 фотокартки та, що обов’язково – посмішку! 🙂 Я не знаю як у вас, а у мене лишень при думці, що мені потрібно звертатися за допомогою до місцевих держслужбовців, по тілу гасають мурашки. Але, в Бельгії вам нічого пригнічуватися. Місцева ратуша – це місце, де працівники не лише вам будуть посміхатися, допомагати із вашим питанням, але й зрозуміють на вашій ламаній англійській, французькій, нідерландській і російській.

Програма Au-Pair Бельгія
Біля ратуші, ви можете спіймати парочку покемонів 🙂

Після того, вам потрібно очікувати візиту поліцейського. Так-так, саме поліцейський буде одна із найперших осіб, яка зайде до вас у гості 🙂 В приймаючих країнах Au-Pair програми, дуже серйозно та відповідально ставляться до умов проживання учасниць програми. Бельгія – не стала виключенням. Питаннями вашої безпеки та комфорту опікується не лише Українська Au-Pair Aсоціація, ваша приймаюча Au-Pair родина, але й бельгійські соціальні служби на ограни правопорядку. Про час візиту поліцейського – нікому не відомо. Тому – чекайте. До мене він завітав одного прекрасного дня в обідній час. Спершу запитав, як я себе почуваю у новій країні. Опісля, попрохав паспорт та заповнив короткі відомості у свій бланк. Будьте готові диктувати ваше прізвище та місто проживання по літерам.

Вже після цієї події, ви можете сміло йти до цієї ж ратуші. При собі мати ті ж самі Au-Pair документи та 17,80 євро. І вже через тиждень, ви можете у цьому ж самому приміщенні отримати ваше тимчасове посвідчення особи – пластикову картку. Не лякайтесь, коли вас попрохають «здати» відбитки ваших пальців – це обов’язкова процедура.
І ось, ви, як повноправна та тимчасова бельгійка, можете робити, що вам заманеться: гуляти, подорожувати, знайомитися та просто радіти бельгійській землі.

Програма Au-Pair Бельгія

Отримавши посвідчення, ви можете відкрити банківський Опер рахунок у будь-якому банку та зареєструватися до школи для вивчення мови. В наступній публікації, я опишу, як розпочати процес реєстрації до школи та початку вашого шкільного року 🙂

Считаємось,
Іра Миронюк із вітряної Фландрії.

Текст та фото: Ірина Миронюк

 

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.