Рубрика: Поради Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради Au-Pair: чим і куди кататися в німецьких містах. Частина 1
volume_down
volume_up
volume_off

Всім привіт!

Не дивлячись на те, що я вже майже рік перебуваю в Німеччині по програмі Au-Pair, я все ще не можу натішитися її системою транспортного обслуговування. Бо й справді, тут саме той випадок, коли все зроблено для людей. Транспортне забезпечення настільки чудово продумане, надійне та комфортне, що кожного разу ловлю себе на думці, що нам є чого повчитися. Та поки це швидше мрії, аніж реальність, давайте розбиратися вже з практично втіленими засобами. Сьогодні мова піде про німецьке транспортне сполучення.

Громадський транспорт в містах Німеччини – це широко розгалужена мережа, що складається з безлічі автобусних та трамвайних маршрутів, а також станцій метро та електрички. Так що особливих проблем з тим, щоб потрапити у віддалені райони міста, не має виникнути. Крім того, транспорт тут «пунктуальний», як і самі німці – все ходить за визначеним розкладом з точністю до хвилини.

Затримки, звичайно, можуть трапитися і трапляються. Однак викликані вони бувають тільки за справжніх форс-мажорних обставин. Не обійдеться звісно і без нюансів. До прикладу в маленьких містечках є вірогідність того, що у неділю ви не будете мати можливість скористатися автобусом. Так було зі мною, коли я проживала в м.Трір, а, точніше, в маленькому містечку Конц. Однак це не значить, що інший транспорт не функціонує. У вашому розпорядженні завжди є S-Bahn (вона ж міська електричка). До слова, свіжого запашного хлібу у славнозвісних німецьких пекарнях також не знайти в маленькому місті в неділю. Так що запасайтесь на вихідні достатньою кількістю 🙂

На разі я проживаю в м.Мюнхен, тому про транспортну систему буду говорити на прикладі цього міста. У цій системі існує безліч нюансів, які можуть викликати певні труднощі на перших порах. В першу чергу це може стосуватися вибору необхідного квитка. Їх вартість та строк дії залежать від відстані та зони «покриття» міського транспорту. Вартість квитків залежить саме від зони, а не від виду транспорту. А це значить, що придбавши проїзний квиток в межах однієї зони, ви маєте можливість скористатись ним, не доплачуючи додаткові кошти, як для проїзду на трамваї, так і на метро, так й на автобусі.

Транспортна система Мюнхена поділена на 4 зони – внутрішню (Innerraum), зону XXL (білу і зелену), зовнішню (Ausserraum – зелена, жовта і червона) та загальну мережу (Gesamtnetz). Також існує 16 так званих кілець, по-німецьки Ring.

Квитки є декількох видів, зокрема:

  • Kurzstrecke – квиток на коротку відстань в межах однієї зони;
  • Einzelfahrkarte – квиток на довшу поїздку в межах однієї зони;
  • Streifenkarte – блок з десяти смужок-квитків, і так далі.

Слід особливо звернути увагу на те, що на квитки типу Kurzstrecke, Einzelfahrkarten і Streifenkarten поширюється обмеження його дії в часі. Квитки типу Kurzstrecke дійсні протягом однієї години, Einzelfahrkarten і Streifenkarten в першій зоні дійсні протягом трьох годин, а в інших – чотирьох. Звісно, хотілося б ще раз нагадати, що проїзний квиток є єдиним та носить універсальний характер, тобто він дійсний на всі види транспорту.

 Програма Au Pair Німеччина поради

Метро, автобуси, трамваї і міські електрички – все це, звісно, входять в єдину транспортну систему Мюнхена. Давайте зупинимося зовсім коротенько на кожному виді транспорту окремо.

U-Bahn. Метро
U-Bahn в Мюнхені чи не основний та найзручніший вид громадського транспорту. На сьогоднішній день мюнхенська метро налічує 100 станцій, а його загальна протяжність становить 100,6 км. Технічно все станції прекрасно оснащені – є ліфти, ескалатори, траволатори, що робить поїздки та пересадки для пасажирів дуже зручними. Лінії мюнхенського метрополітену розрізняються за номерами (U1 – U7) і кольорами.

S-Вahn. Міська електричка
Міська електричка є, також, досить популярним видом транспорту в місті. Загальна довжина всіх ліній становить 442 км, а кількість станцій досягає 148. Всього в мережу входить 10 ліній, 7 (S1 – S7) з котрих проходять в центрі.

 Програма Au Pair Німеччина поради

Tram – Bus
Відомий нам трамвай на німецькій звучить як Straßenbahn München, хоча самі мюнхенці зазвичай називають його просто – Tram. Ви, напевно, не здивуєтесь, що й Tram теж популярний серед мешканців Мюнхена 🙂 Ну, звичайно, куди ж без автобуса. Практично всі мюнхенські зупинки обладнані павільйонами для очікування, всюди можна подивитися розклад руху. У разі будь-яких змін про це буде повідомлено через гучномовці.
Ось така вона, транспортна система Мюнхена. Звісно, якщо дуже коротко 🙂 Проте це не повна картина під назвою «Німецькй транспорт». Чим та куди – справа для нас вже ясна, а як це робити практично, ми з вами поговоримо наступного разу.

З дружнім привітом,
Оксана

Текст та фото: Оксана Миронюк

 

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.