play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради для Au-Pair: негативні почуття і емоції у дітей
volume_down
volume_up
volume_off

Діти, так само, як і дорослі, схильні відчувати найрізноманітніші негативні почуття та емоції. Найчастіше серед них зустрічаються ревнощі, заздрість й агресія. Чи потрібно намагатися придушити дані почуття у дитини, чи все-таки є сенс залишити все так, як є? І як поводитися, коли зтикаєшся з подібними проявами – розповідає досвідчений Au-Pair із Німеччини, Ксенія Миронюк.

Ревнощі – це нормально?

Дитячі ревнощі найчастіше проявляється по відношенню до молодших братів та сестер, особливо якщо різниця у віці між ними відносно невелика. Особливо гостро постійного контакту з матір’ю потребують дітлахи віком до трьох років, і, якщо раптом на горизонті з’явиться вкрай небажаний «конкурент», навряд чи він викличе у малюка позитивні емоції. В принципі, це цілком зрозуміло, адже ділити маму і тата ще з кимось ох як не хочеться.

Не варто намагатися придушити почуття ревнощів у дитини – це цілком природне почуття на певному етапі розвитку малюка. Все, що потрібно в цей момент – поставитися до ситуації, що склалася, з розумінням та навчити дитину справлятися зі своїми емоціями без шкоди для її психічного здоров’я.

І, звичайно ж, не завадить приділяти всім наявним в родині дітлахам рівну кількість уваги, намагаючись виділяти час і на заняття зі старшими дітками. Цього вимагає і програма обміну au pair.

Заздрість – чи можна її подолати?

Ще одне негативне почуття, яке можуть відчувати малюки – це дитяча заздрість. Як правило, вона проявляється у дитини в вигляді почуття досади, що виникає у відповідь на успіх інших його однолітків. В результаті дитина починає відчувати себе неповноцінною або навіть збитковою, адже у когось іншого є те, чого немає у неї.

Щоб дитина припинила заздрити іншим дітлахам, важливо намагатися не порівнювати її особисті якості та досягнення з особистими якостями та досягненнями інших дітей, адже подібні порівняння нерідко сприяють формуванню у дітей почуття заздрості. Проте, принижувати гідність інших дітей теж не варто – дитина повинна чітко усвідомити, що у кожної людини є свої власні таланти, і володіти всіма ними одночасно просто нереально.

Не завадить вказати малюкові й на те, що виходить найкраще саме у нього. В ідеалі дитина повинна навчитися радіти не тільки власним успіхам, але й успіхам інших дітей. А для цього необхідно постійно підтримувати дитину в її досягненнях та всіляко допомагати розвивати її особисті здібності.

Агресія – як побороти?

Багато хто досить часто задається питанням про те, як впоратися з дитячою агресією. Однак перед тим, як почати з нею боротися, важливо усвідомити, що агресія, по суті, є одним із проявів тих чи інших негативних емоцій (страху, гніву тощо). А причиною її виникнення може стати як обстановка в родині, так і деякі особистісні або соціальні чинники.

Найкращими засобами боротьби з дитячою агресією вважаються довірчі бесіди з дитиною, прояв любові до неї і регулярна поміркована похвала, а також надання дитині можливості періодично «випускати пару» (яким чином це робити, краще обговорювати з батьками, а не приймати самостійні рішення). Тільки сукупність всіх цих факторів допоможе Au-pair досягти бажаних результатів!

Та чи не саме головне – це спілкування з дітьми на рівних, ваша довіра. Не соромтеся хвалити малюків за їх нехай незначні, але все-таки досягнення!

Ось вам мої поради учасникам програми Au-Pair.

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.