uapa українська опер асоціація
Рубрика: Поради Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради учасниці програми Au-Pair в Австрії (Анастасія Левко)
volume_down
volume_up
volume_off

Якою ти станеш після програми AuPair?

Мій досвід

Ти, певно, від кожного, хто брав участь у програмі Au-Pair чуєш: «Це просто змінило моє життя!», «Це стало найкращим досвідом у моєму житті!», «Завдяки Au-Pair я знайшла себе!».

Якщо чесно, у це важко віриться. І це нормально сумніватися. В мою голову також дуже часто лізли такі питання: як можна «віднайти себе», будучи у чужій країні у чужій сім’ї, і будучи повністю самій?

Я недавно повернулася з Австрії, де прожила свій Au-Pair рік. І от, живучи там, зрозуміла, що ота реальність, насправді дуже відрізняється від того, що я очікувала.

Але, давайте розберемося, що до чого. Повірь мені, я знаю про що кажу.

Про мою адаптацію та самостійність

І так, ти задаєшся питанням: що я можу очікувати, коли переїду як Au-Pair в чужу країну?

По-перше – це адаптація. Ось, що тебе в першу чергу чекає, як і чекало на мене. Перед Австрією я прочитала просто мільйон блогів, статей, переглянула купу відео і влогів… І думала, що я готова! Я відчувала, що тепер знаю все про Австрію і мені й море по коліно. Та, тільки, коли переступаєш поріг зі своєї батьківщини на землю австрійську, розумієш, що ти зовсім нічого не знаєш. І настає період адаптації по програмі Au-Pair.

Звучить, насправді, страшно, але це зовсім не так. Просто це період, який ти повинна пройти і все тут. Я звикала до нових методів навчання, нових ресурсів, нових норм суспільства. В той же час я шукала друзів. І, знаєш, це було нелегко, проте дуже цікаво! Відчувала себе прямо дослідником австрійської культури.

І повір, як тільки ти адаптуєшся, відчуєш просто нереальний кайф від того, що ти це зробила! І твоє життя в країні стає просто неймовірно класним. А головне, після такої «дослідницької роботи» ти повертаєшся додому зовсім іншою, кращою іншою. Я це на собі відчула.

 Програма Au-Pair в Австрії поради

По-друге – це самостійність. Якщо ти зараз вважаєш себе самостійною – викинь це з голови! От коли ти поїдеш за кордон самостійно й почнеш там жити – ось вона – самостійність у чистому вигляді.

Уяви, я поїхала в Австрію і не побачила там жодного знайомого обличчя. Нема ні батьків, ні друзів, ні навіть таких вже знайомих продавчинь з магазинчику. НІКОГО. І це, я тобі скажу, нелегко. Навіть лякає, на перших порах. Бо ж ми звикли завжди до підтримки.

Саме будучи Au-Pair ти вчишся бути реально самостійною. Ти шукаєш способи здобути потрібну тобі інформацію, ти сама розбираєшся в усіх нюансах і надієшся лише на себе. Мені було важко до цього звикнути. Але, знаєш, як тільки ти «вливаєшся» у це русло самостійності, ти стаєш кращою, впевненішою у собі й розумієш, що ти здатна на ВСЕ!

Про багато моїх граней і нові враження

По-третє –багатогранність. Ти не просто живеш і насолоджуєшся принадами країни, ти пізнаєш культуру й мислення людей із середини. Я читала австрійські новини і починала розуміти, що в них за країна. Бо ж, повір, чути про Австрію з України – це одне, а чути про Австрію з самої Австрії – зовсім інше.

По-четверте – нові враження. Звісно, перша, певно, причина через яку ти хочеш поїхати за кордон – це побачити й відчути щось геть інше і цікавіше. І так, бути Au-Pair – це нереально круті враження, які тебе оточують весь час. Спочатку я захопливо вивчала Австрію. Далі, почала мандрувати і це я тобі скажу: просто ВАУ! Торгові центри, магазини і кафе – вони є всюди. Та не всюди є величні Альпи, яскрава Барселона, історичний Рим… І ти просто надзвичайно цінуєш такі миті! Ти починаєш робити те, що не зможеш робити, повернувшись додому – багато-багато подорожувати. Повір, це варто побачити.

Про неправильний Хогвардс

По-п’яте – не все так чарівно. Я тут багато що розповідаю і все має вигляд наче у казці. Але ти повинна розуміти, що це не зовсім так. Ти матимеш труднощі і напочатку культурний шок Au-Pair. Проте тут головне те, що ці труднощі можливо побороти.

У мене була своя рожева картинка про те, як проходить навчання за кордоном. Я думала, що це щось на кшталт Хогвардсу, де в тебе чарівним чином є кімната із золотом і нічим не переймаєшся, просто займаєшся надзвичайно цікавими предметами. Ну, склалося трохи не так.

 Програма Au-Pair в Австрії поради

Я навчилася добряче складати й планувати свій Au-Pair бюджет. Звісно, почала я це робити після того, як познайомилася з австрійською «мівіною» за 50 центів. Бувало в мене всяке, та як то кажуть: «що тебе не вбиває – робить сильнішою». Не завжди усе йшло так гладко й чітко, як це люблять австріяки. Зате я проявила прямо талант, щоб ладнати свої справи. І, знаєш, вижила! А головне зрозуміла, що мені не потрібні гори грошей, щоб я отримала ті нереально круті враження. Хоча, у декотрих моментах, я б не відмовилася від мішечка із декількома золотими. Я стала мудрішою, сильнішою і ще краще зрозуміла, що Au-Pair – це краще, що зі мною ставалося.

Про пригоди і що потрібно цінувати

По-шосте – пригоди. О-о-о-о, пригоди – це прямо-таки перлина твого Au-Pair року. Я об’їздила всю Австрію і зрозуміла, що кожне місто просто нереально круте і не потрібно весь час сидіти у Відні. Я подорожувала всією Європою, досліджувала і великі круті туристичні міста, і невеличкі тихі містечка, де, мені здається, ще краще.

Хочу тобі сказати найважливіше – цінуй кожен свій день перебування як Au-Pair за кордоном. Ти повірити не можеш, як швидко летить час!

І, знаєш, люди, котрі кажуть, що Au-Pair міняє особистість, дає безцінний досвід і знання, то вони не брешуть. Просто, якщо ти не спробуєш, ти ніколи не зможеш цього відчути, скільки б ти відгуків про Опер, листів та блогів не перечитала.

Обіймаю,

Анастасія Левко

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.