Данія Опер

Улюблена рубрика наших дівчат «Цікаві іноземці» і цього разу розказуємо про Данію.

Данія – це країна з якої можна сміливо брати приклад. Це країна скромності та помірності. Частково це наслідок данського відчуття соціальної відповідальності.

Перш ніж почати будь-яку справу, втілити у життя будь-яку ідеї, данці повинні знайти відповідь на питання: «А наскільки це все корисно буде для суспільства?».

До того ж, виховання особистої відповідальності починається з раннього дитинства. Данскі дітки виховуються на розповідях про ведмедиків, курчаток та качечок, які регулярно зіштовхуються з проблемами особистої та суспільної користі.

Окрім очевидних причин успіху Данії, серед яких рівність прибутків, довіра до влади та особиста свобода, очевидно, певну роль відіграють і інші речі. Виявляється, у данців є багато культурних правил, які сприяють задоволенню життя.

10 правил “Закону Янте”:

  1. Не думайте, що ви особливі.
  2. Не думайте, що ви такі ж хороші, як і ми.
  3. Не думайте, що ви розумніші за нас.
  4. Не переконуйте себе, що ви кращі за нас.
  5. Не думайте, що ви знаєте більше, ніж ми.
  6. Не думайте, що ви важливіші, ніж ми.
  7. Не думайте, що у вас все добре виходить.
  8. Не насміхайтеся над нами.
  9. Не думайте, що комусь є до вас діло.
  10. Не думайте, що ви здатні чогось нас навчити.

Хочете зрозуміти національний характер Данії? Вивчіть два важливих слова: «hugge» та «janteloven». Janteloven – це слово, яке визначає групове мислення. Данці воістину прекрасний народ, бо ж живуть за принципом: «Кожен достойний, кожного потрібно поважати і всі ми рівні між собою». Ось він і janteloven.

Із серії книг «Ці дивні іноземці»

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.