Рубрика: Поради Au-Pair
play_circle_filled
pause_circle_filled
Поради Au-Pair: реєстрація місця проживання в Німеччині
volume_down
volume_up
volume_off

Всім привіт!

Минулого разу я мала прекрасну нагоду представитись та розповісти початок історії моєї участі по програмі Au-Pair в Німеччині. Хто ще не в курсі – не гайте дарма часу, читайте 🙂 Решті пропоную сьогодні поговорити на тему «Реєстрації місця проживання в Німеччині». Простіше кажучи, про прописку.

Всі хоча б раз, а дехто й більше, у своєму житті стикались з такою справою як «прописка». Які асоціації викликає у Вас цей термін? У більшості з нас перед очима буде приблизно наступна картина: довга черга, перебуваючи в котрій можна почути багато цікавого або ж позмагатись в «словесному» двобої з сусідом (сусідкою), тривале очікування, «привітні» працівники і тому подібне. А тепер спробуємо уявити, як це могло б бути в іншій, іноземній країні? Важко? Давайте розбиратись разом.

Реєстрації місця проживання в Німеччині.

Прописка в Німеччині – це один з перших кроків, який Ви повинні зробити по приїзду в країну як Au-Pair. Вам потрібно буде пройти реєстрацію у відповідній організації – Einwohnermeldeamt, котра, як правило, знаходиться або в Rathaus, або в Bürgerbüro (все залежить від федеративної землі та міста, в котрому Ви проживаєте). При собі потрібно мати мінімальний пакет Au-Pair документів, а саме закордонний паспорт з актуальною візою, та одного з дорослих представників приймаючої родини. При наявності всього вищезгаданого, можна сміливо відправлятись за «пропискою» в Bürgerbüro.

Перше, що мене здивувало, це робочий графік. Майже всі державні установити в Німеччині починають свій робочий день досить раненько. В моєму випадку, як видно на фото, це 07:30 ранку. Скажу навіть більше, працівники Bürgerbüro реально на місці з цього часу і реально працюють 🙂 Можна сміливо звертатись.

А от що вже мені, як людині з пострадянського простору, звиклої до очікувань, вже зовсім в голові не вкладалось, це відсутність гамірливої, сварливої, хаотичної черги. Перед входом в просторий кабінет кожен, хто бажає його відвідати, відриває собі своєрідний квиток з порядковим номером і сідає на стільчик, чекаючи моменту, поки його номер на з’явиться на табло. Ніяких тобі вияснень стосунків, стресу чи роздратування. Все чисто по-німецьки – всюди повний Ordnung. Аж ностальгія, місцями, брала 🙂

Програма Au Pair Німеччина

Заповнення формуляру для реєстрації місця проживання не викликає особливих труднощів, навіть для таких як я, тобто з початковим рівнем німецької мови. Окрім того, поряд з Вами хтось з приймаючої Au-Pair родини 🙂 Також слід пам’ятати, що завжди можна ввічливо попросити співробітника, який буде обробляти ваші документи, допомогти з заповненням. Власне я так і зробила 🙂

Після такої не тривалої та не обтяжливої процедури, через одну-дві хвилини Ви отримуєте лист реєстрації місця проживання. Нехай Вас не дивує його зовнішній вигляд, адже це звичайний бланк формату А4, без особливих прикрас-печаток, з підписом людини, котра оформляла цей документ. В цьому документі будуть вказані ваші персональні дані, адреса прописки, а також члени вашої приймаючої родини, котрі прописані за тією самою адресою. Не менш важливо та приємно – платити за прописку не потрібно.

Програма Au Pair Німеччина

Одночасно з пропискою здійснюється внесення ваших персональних даних в загальну базу даних. Ці дані можуть бути в подальшому використані державними органами влади, наприклад, поліцією. Окрім того дані можуть бути передані певним компаніям, зокрема, GEZ – організація по збору податку на телебачення. Справа в тому, що в Німеччині немає безкоштовного телебачення. Як тільки Ви зареєструєтесь за місцем проживання, через декілька днів вам прийде лист від даної організації з вимогою оплатити податок. Не слід ігнорувати та не відповісти на даного листа в установлені строки. В іншому випадку, можна розраховувати на отримання суттєвого штрафу. Щоб з Вами такого не трапилось, достатньо вказати, що Ви проживаєте в приймаючій родині, котра вже сплачує даний податок, і вписати номер договору (його Вам люб’язно підкаже Ваша приймаюча родина).

Програма Au Pair Німеччина

Оригінал прописки зазвичай ніде не потрібно. Єдине місце, в котрому вам знадобиться оригінал цього документа, – це Auslanderamt (Установа у справах іноземців) для відкриття посвідки на проживання. От ми й прописалися. Що робити далі? А от про те, що робити далі і про цінні Опер поради, ми поговоримо з вами наступного разу. Всім гарних вихідних!

З дружнім привітом, Оксана

Текст та фото: Оксана Миронюк

 

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.