Українська Опер Асоціація (УАПА)
Рубрика: Статті

Питання безпеки складно переоцінити, особливо коли це стосується подорожей за кордон. Захоплення від думки, що ти можеш поїхати на рік вивчати мову в іншій країні, окриляє і  може мимовільно витіснити у тебе питання безпеки на другий план. Однак, для того, щоб поїздка була успішною, варто зважено і серйозно підійти до її організації. Ось ти із захопленням ділишся своїми планами зі скептично налаштованими батьками і чуєш отверезвляючі питання. Аби така розмова пройшла гладко, аби ти і твої батьки були спокійними, ти маєш володіти вичерпною і переконливою інформацією про всі аспекти участі у програмі Au-Pair, і в першу чергу – про те, що гарантує твою безпеку. А першим кроком твого плану є вибір організації, яка допоможе тобі з участю у програмі. У цій статті ми поговоримо про те, як повинен відбуватися процес участі у програмі Au-Pair з точки зору твоєї безпеки. Ти також можеш дати прочитати цю статтю своїм батькам.

Програма Au-Pair – це єдина у своєму роді програма, яка дозволяє протягом 12-24 місяців перебувати за кордоном на повному забезпеченні приймаючої сім’ї, повністю легально і безпечно. Тривалість програми дозволяє достатньо глибоко «влитися» в життя іншої країни, пізнати культурно-соціальне життя приймаючої сім’ї, відчути, зрозуміти і практично освоїти всі тонкощі іноземної мови. Саме ця програма дає відчуття безпеки, захищеності та затишку завдяки приймаючій сім’ї.

Українська Опер Асоціація (УАПА)

Безпека учасниць програми Au-Pair займає головне місце у діяльності нашої організації і є нашим провідним принципом. Тому ми наголошуємо на тому, щоб учасниці програми обирали легальний та офіційний спосіб участі – через офіційну агенцію, яка заслужила довіру. Ми працюємо із програмою вже 20 років і маємо великий досвід у цій сфері. Ми пройшли перевірку на міжнародному рівні і маємо повне членство в IAPA (International Au Pair Association) — Міжнародній Au-Pair Асоціації з правом голосу, а це означає, що ми впливаємо на розвиток AU-PAIR-програми не лише в Україні, а й на міжнародному рівні. Ми переконані, що надання повної і достовірної інформації про процедуру та юридичні аспекти участі у програмі майбутнім учасницям та їх батькам – це саме той шлях, який гарантує безпеку.

Пам’ятай, що самостійний пошук приймаючої родини в Інтернеті завжди несе у собі ризик і є доволі висока ймовірність натрапити на шахраїв із неверифікованими профілями, які пропонують оформитися через неіснуючі організації. Шахраї надають перевагу вести діалог з потенційною учасницею саме через соцмережі, адже останні не зобов’язані перевіряти інформацію у профілі на предмет достовірності. Також фальшива приймаюча родина буде уникати зв’язуватися з тобою по відеодзвінку. У разі виникнення проблем учасниця стає юридично незахищеною. Саме вибір офіційної перевіреної Au-Pair агенції, прозорий процес оформлення, укладання офіційного Au-Pair договору – це невід’ємні складові безпечної участі у програмі. У такому випадку ти будеш юридично захищеною як вітчизняним, так і законодавством приймаючої країни.

Українська Опер Асоціація

Наша Українська Au-Pair Асоціація (UAPA) працює тільки з офіційними, перевіреними приймаючими Au-Pair агенціями, що авторизовані міграційними службами своїх країн та є членами національних Au-Pair асоціацій, які, у свою чергу, слідкують за відповідністю стандартам якості надання послуг за програмою Au-Pair.

Наша агенція прискіпливо підходить до пошуку приймаючих родин для учасниць програми. Крім питання безпеки, нам важливо, щоб тобі було психологічно комфортно у приймаючій родині, щоб між вами і майбутніми хост-батьками була взаємна симпатія. Ще до того, як ти приїдеш із валізами в країну мрії, ти матимеш вичерпну інформацію про приймаючу сім’ю, матимеш змогу не лише бачити усміхнені обличчя твоєї приймаючої сім’ї на фотографіях, а й зможеш особисто поговорити з ними по Скапу чи телефоном, поставити їм всі питання, які тебе цікавлять. У нашій Au-Pair школі ми готуємо учасниць до інтерв’ю з приймаючою сім’єю. Це дуже важливо – обговорити всі питання, зрештою, почути голос «мами й тата» і зрозуміти для себе, чи підходять тобі ці люди. Адже у цій родині ти проведеш майбутній Au-Pair рік.

Природно боятися чи мати сумніви стосовно Au-Pair сім’ї, до якої ти ідеш на 1-2 роки, з якою проводитимеш більшу частину свого часу. Але Au-Pair програма тим і чудова, що є безпечною. Не думай, що ти відправляєшся на поталу незнайомим людям, які змушуватимуть тебе працювати у поті чола за харчі. Ні, таке абсолютно неприпустимо в міжнародній програмі Au-Pair.

Тобі потрібно знати, що приймаючі Au-Pair агенції в Європі дуже відповідально ставляться до підбору родин, які гідні того, щоб взяти до себе нового члена сім’ї. Усі родини проходять ретельну перевірку і повинні відповідати визначеним критеріям, серед яких:

– батько або мати (як мінімум один із них) повинні бути громадянами країни і мати дітей до 18 років;

– розмовляти у сім’ї повинні державною мовою;

– родина повинна мати свій будинок/квартиру з комфортно облаштованою вільною кімнатою для Au-Pair учасниці;

– родина має бути порядною і мати змогу утримувати нового члена сім’ї: оплачувати харчування, медичну страховку, мовні курси Au-Pair, проїзний квиток на транспорт і кишенькові гроші;

– приймаюча родина не може отримувати соціальну державну допомогу як основне джерело прибутків.

Приймаюча родина не може перебувати під штрафним періодом внаслідок зловживання схемою Au-Pair. Усі дорослі члени сім’ї підписують декларацію, що вони не були засуджені за насильство у відношенні до учасниці програми Au-Pair за останні 10 років. А також не були засуджені за нелегальне працевлаштування Au-Pair за останні 5 років.

Ти їдеш до добрих, толерантних і вихованих людей, які не мають права на грубе поводження. Якщо така прикрість і стається (а це, повір, рідкість) – приймаюча агенція накладає штрафний період «за зловживання схемою Au-Pair» із неможливістю родині брати участь у програмі на період від 2 до 10 років. Як бачиш, усе суворо й справедливо.

УАПА

У разі відповідності всім критеріям і виконанню всіх умов, установа роботи з іноземцями затверджує приймаючій родині запрошення для приїзду учасниці програми Au-Pair. Тобто, ти отримаєш офіційне запрошення і контракт (договір) від приймаючої Опер родини.

Отже, тобі до рук потрапляє договір між учасницею програми (тобто тобою) і приймаючою родиною. Саме в цих паперах закладені дуже важливі речі, що дають тобі юридичний захист, – права та обов’язки двох сторін. Контракт, який ти підписуєш з приймаючою сім’єю, затверджується у спеціальному державному відомстві, співробітники якого протягом певного часу перевіряють сім’ю на спроможність участі у програмі, а також стежать за тим, щоб умови укладання відповідної угоди відповідали умовам програми Au-Pair і законодавству країни.

Коли всі необхідні документи зібрано, включно з мотиваційним листом (який ми навчимо тебе правильно писати у нашій Au-Pair школі) ти особисто і без посередників проходитимеш співбесіду в посольстві. Кожна учасниця програми отримує спеціальну візу “Au-Pair”, яка вважається і тимчасовим дозволом на проживання в приймаючій сім’ї, і дозволом на роботу одночасно. Що важливо, кожна приймаюча сім’я також забезпечує учасницю програми тимчасовою пропискою у своєму будинку на весь період перебування.

UAPA

«А якщо під час проживання у нас виникнуть конфлікти?» – ставиш справедливе питання. Дійсно, така ситуація не виключається. Буває, що перше враження – оманливе. Але не хвилюйся з цього приводу! Ми, твоя Au-Pair агенція, створені для того, аби передбачати й усувати такі випадки. Не думай, що, обравши ту чи іншу сім’ю, ти стаєш до неї «прив’язаною». Ні. Ми разом з нашими офіційними іноземними агенціями допоможемо тобі вирішити цю ситуацію. Ти маєш право змінити приймаючу родину, не виїжджаючи з країни.

Ти маєш знати, що кожна учасниця програми застрахована від незаконного звільнення. У разі передчасного припинення договору (незалежно від причини) обидві сторони зобов’язані повідомити один одного в термін 14 днів зі збереженням усіх обов’язків та прав. Скасування договору має бути у письмовій формі. Також учасниця має медичну страховку на випадок хвороби, можливої вагітності та пологів. Страхові внески сплачує сім’я (у всіх країнах, окрім Швеції та Австрії).

Наша команда забезпечує підтримку учасниць протягом усієї участі у програмі – інформаційну, юридичну, психологічну, в тому числі за допомогою залучення адвокатів та інших експертів для захисту прав, свобод і законних інтересів учасниць програми Au-Pair. Ми працюємо на попередження проблем і з цією метою особливу увагу приділяємо підготовці учасниць програми у нашій Au-Pair школі.

Українська Опер Асоціація (УАПА)

Ми стараємося залучати батьків учасниць програми Au-Pair до підготовчого процесу, адже розуміємо, що найцінніше – це безпека і благополуччя їхніх дітей. Саме почуваючи себе захищеними, рік вивчення іноземної мови і культурного обміну для учасниць програми проходить максимально комфортно, яскраво і корисно.

Якщо у тебе чи твоїх батьків залишилися питання щодо участі у програмі, ми радо поспілкуємося і дамо вичерпну відповідь.

З побажаннями успішного Au-Pair року, твоя дружня команда Української Au-Pair Асоціації.

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.