Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

- pal - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Привіт дівчатка! Мене звати Наташа, мені 20 років і я з Мукачева. Зараз живу в Бельгії, недалеко від міста Генк.
Про програму Au-Pair спочатку дізналася не я, а моя мама і вона була впевнена, що я обов’язково мушу прийняти участь 🙂 . На той час я навчалася в медичному коледжі і планувала їхати на навчання в Прагу (мрію стати лікарем). Перед тим як прийняти рішення ми хотіли розглянути всі варіанти, щоб зробити правильний вибір і ми його зробили :).

Після зустрічі з Наталією Козир я й забула про Прагу (але не про мрію). Вибір було зроблено: спочатку я поїду на рік в Бельгію, там покращу свої знання англійської і вивчу французьку мову, а потім канадська програма Live-In Caregiver.

- pal1 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Звичайно спочатку проходило не все так гладко як я того очікувала. Мені хотілося після закінчення коледжу відразу поїхати в Бельгію. Минулого літа, якраз після останніх екзаменів, мені написала дуже мила сім’я, ми довго листувалися і я була впевнена що поїду до них. Але вони ніяк не могли знайти час щоб мені подзвонити, обіцяли що подзвонять, я чекала, а на наступний день вони писали, що були зайняті і забули про нашу домовленість. Через три місяці все-таки наше перше інтерв’ю відбулося. Але вибір пав не в мою користь.

Але, все, що не стається, на краще! Я влаштувалася на роботу в дитячу лікарню, отримала неабиякий досвід роботи з дітьми, і зустріла дуже хорошу сім’ю в Бельгії. Зараз я не уявляю, що у мене могла б бути інша сім’я :). Моя host family це мама Рашіда, тато Лоренс, дівчинка Ясмін (5 років) і маленький Дін (2 роки), ще у нас 4 собаки, кішка і 5 овець 🙂

- pal2 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Мама керує мережею готелів Differenthotels, справжня бізнес леді, в неї завжди є чіткий план дій, любить чистоту і порядок, строга, але дуже добра і позитивна, має дуже хороше почуття гумору, любить повеселитися і покривлятися. Вона стала для мене мамою і хорошою подругою. Цілий день у нас проходить дуже насичено, багато справ, зустрічей, гості, нові знайомства, ми все робимо разом, і коли ввечері діти в своїх ліжках, а домашні улюбленці ситі, ми сідаємо перед каміном, п’ємо чай, або хороше вино, можемо поговорити, посміятися, скласти план на наступний день, по пліткувати 🙂 . Минулого тижня їй виповнилося 38 років (ми тиждень святкували її день народження), але вона поводиться ніби їй 20, я зовсім не відчуваю нашу різницю у віці.

Тато працює в працює в Нідерландах в компанії по будівництву vip-апартаментів для людей похилого віку, це щось типу квартир для пенсіонерів з медичним обслуговуванням. Він теж багато працює і дому приїжджає лише два рази на тиждень. Тато у нас завзятий спортсмен, слідкує щоб ми не їли солодощі і коли він вдома вся сім’я активно займається спортом 🙂 І щоразу ми з Рашідою чесно обіцяємо виконувати вправи кожний день, але так як обіцяного три роки чекають… ну ви розумієте :).

Читайте також: Умови участі у програмі Au-Pair в Нідерландах.

Діти дуже милі і дружні, люблять обійматися, вони з перших днів пішли зі-мною на контакт і в нас склалися хороші відносини. Мені дуже приємно, що діти слухаються мене і люблять мені допомагати: Ясмін готує зі мною і вчить розмовляти голанською, а Дін в свої два роки намагається допомагати перетягувати якісь речі з кімнати в кімнату, це виглядає дуже смішно, але він справжній маленький джентльмен. Старша дівчинка ходить в школу, а хлопчик почне ходити в школу з квітня наступного року.

- pal3 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Мій розпорядок дня дуже насичений 🙂 Тут і без спортивних вправ можна тримати себе в тонусі. Зранку, о 6.30 я починаю робити бутерброди для Ясмін в школу, і накриваю на стіл сніданок. На сніданок ми завжди їмо мюслі з йогуртом і фруктами (готувати мені нічого не треба, лише нарізати фрукти). Спочатку ми з мамою п’ємо каву, потім будимо Ясмін одягаємо її в школу, я плету їй косички (це стало першою, нашою спільною сімейною традицією – відколи я приїхала, вона завжди з косичками :). Потім прокидається Дін, ми чистимо зуби, снідаємо, я прибираю зі столу. Мама відвозить Ясмін в школу і їде на роботу, інколи повертається додому і ми разом їдемо в місто, ходимо по магазинам, в перукарню, або ідемо до неї на роботу. Якщо в неї багато справ я залишаюся з хлопчиком вдома, ми граємося, вчимося рахувати, називати всі відтінки кольорів, копіювати звуки звірів 🙂 … О 12.30 ланч і обідній сон. Коли Дін спить, я виконую хатню роботу: конкретного плану у нас немає, просто стараюся підтримувати чистоту. Звісно, як і в багатьох інших містах – обов’язкове, один раз на тиждень, генеральне прибирання кожної кімнати. Прання одягу закріплено за мною, але коли я не встигаю, мама без проблем робить це і сама.

- pal4 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Що дуже тішить, так це те, що мені не потрібно прасувати 🙂 – раз на тиждень Рашіда відвозить речі, які треба прасувати, жінці, яка це робить професійно (у тата дуже дорогі сорочки). В 15.30 мама привозить Ясмін з школи, і повертається на роботу, ми залишаємося троє вдома, разом граємося, інколи готуємо вечерю. Я часто готую українські страви і їм дуже подобається 🙂 . Рашіда повертається в 18.00 з роботи. Коли ні я ні мама не маємо сил і бажання готувати вечерю ми ідемо разом в ресторан, або їмо вдома щось просте салат, тости або те що є в холодильнику :). Після вечері я прибираю зі столу і годую кішку. В цей час мама годує собак. Разом миємо дітей і вкладаємо їх спати, після чого ми маємо трохи часу перед сном посидіти біля каміну і поговорити. Так і проходить весь день, в свою кімнату я прихожу в 7-8 годин вечора, втомлена, але щаслива і повна приємних емоцій.

По середам заняття у Ясмін закінчуються в 12 годин і ми маємо ще одну традицію: щосереди печемо тістечка або печиво 🙂 .

Субота і неділя в мене вихідні дні, але я їх провожу з сім’єю: ми ходимо в зоопарк, кінотеатр, гуляємо по місту, ходимо в гості, або приймаємо гостей вдома, влаштовуємо барбекю, інколи ходимо на вечірки (мені дуже приємно що мама знайомить мене з своїми друзями, колегами і представляє мене, як свою нову подругу, а не нянькою).

- pal5 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Бельгії (Наталія Палчей)

Звичайно, як і в кожній сім’ї, тут є свої правила. Наприклад Інтернет у мене є лише дві години на день ввечері в робочі дні, а на вихідних включений завжди. Вони живуть на першому поверсі, а я на другому і дітям не можна підійматися на другий поверх, я теж не можу підійматися, коли залишаюся сама вдома з дітьми. Коли вдома тато ми обов’язково снідаємо, обідаємо і вечеряємо всі разом, без мене їсти не починають. Але я помітила, що ці правила мені допомагають більше структурувати свій день та встигати по-максимуму 🙂
Ну от така у мене прекрасна сім’я. Чекайте більше історій.

Ваша Наталія