Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

- kar1 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

Нескінченні подорожі, нові знайомства, безцінний досвід, знання і море незабутніх вражень подарувала мені програма au-pair.

Два роки тому, як тільки мені виповнилось 18 років, почалася нова сторінка моєї книги-життя. Тоді, я вперше поїхала зі свого рідного мальовничого міста Мукачево, що в Закарпатській області, по програмі au pair в Бельгії. Але одного цікавого і насиченого року в країні королів мені було замало, тому я вирішила продовжити свою подорож.

- kar2 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

Завдяки щасливому випадку, 2 місяці тому, я потрапила не в менш незвичайне місце– Велике Герцогство Люксембург. Все, що ми знаємо про Люксембург– це країна банків, бізнесу і дорогого життя. Але за завісою цієї комерції, ховається затишне, спокійне і вкрай безпечне життя. Різноманітність культур, мов, традицій, історій, які переплітаються в Люксембурзі переповнюють вулиці, їх запах присутній в кожній вітрині магазину, в кожному парку і навіть в фонтанах. Люксембург за своєю величиною є непомітним на карті, але за рахунок хорошого розташування, неймовірною чаруючого природою та могутністю замків вражає кожного!

Читайте також: Поради Au-Pair: 6 порад, що не слід говорити дітям

Мені пощастило жити в самому серці країни – столиці, чарівному та надзвичайно гарному місті Люксембург, в інтернаціональній сім’ї. Хост-мама Соня– француженка із іспанським корінням, а хост-тато Енді – поляк, що мене дуже порадувало, так як територіально ми з ним сусіди, як не як 🙂 Тому, не враховуючи покращення моєї англійської та французької, я ще маю змогу по практикувати польську 🙂

- kar6 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

 

Ці молоді енергійні батьки мають двох чудових дітей: хлопчика та дівчинку. Віктору майже 9 років, і так як триває стрімкий розвиток суспільства та сучасних технологій, він є маленьким знавцям практично всіх сфер життя, тому з ним дійсно є про що поговорити. На рахунок лайнерів, літаків і підводних субмарин він може розповідати без перестанку. Його сестра, 2-ох річна Ніна – це мила дівчинка, яка наповнює будній день різнобарвними фарбами та несподіваними приємними моментами.

 

- kar3 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

Мій розпорядок дня:
Кожний ранок (7:00) починається з посмішки маленькою Ніни, яка летить до мене з обіймами, ну і не таким веселим “Good morning, Karina” від серйозного і сонного Віктора. Ми разом снідаємо, просинаємось, хорошим зарядом енергії для нас є свіжо вичавлений апельсиновий сік, який 2/3 рази на тиждень готує Енді (хост-тато) для всієї сім’ї.
О 8:00 ми з Віктором йдемо на автобусну зупинку, де чекаємо шкільний автобус, який перевозить Віктора в країну знань. Тим часом маленька Ніна вже на шляху до свого «creche» (так називають тут невеличкі садки).
Потім в мене по плану французькі курси (3 рази на тиждень), в інші дні стараюсь ходити в басейн, так як купила абонемент, ну або просто відпочиваю вдома.

 

Читайте також: Умови участі в програмі Au-Pair у Франції.

- kar4 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

О 13:15 забираю Ніну з садка, вкладаю її спати і знову 2 години на власні справи і приготування вечері.
О 15:30 разом з маленькою принцесою ідемо зустрічати нашого принца зі школи. І до 18:00 в нас вдома проводиться гурток малювання, читання, будування лего, складання пазлів і безліч activities, від яких не встигаєш нудьгувати.

О 18:09-18:30 батьки повертаються з роботи, ми сідаємо вечеряти, ділимося враженнями та подіями за день і обговорюємо плани на завтра і на майбутнє взагалі 🙂 Разом збираємо зі столу, ну і далі діло за посудомийкою.
Після 19:30 я зазвичай вільна. Так як ввечері в мене ще вистачає сил, я відвідую танцювальні класи та акройогу.

- kar5 - Відгук учасниці програми Au-Pair із Люксембурга (Карина Пукман)

Випадково тут наткнулися на колектив українських танців “Весна”. Для мене це було приємним шоком, так як в маленькому Люксембурзі, все ж знайшли один одного українські дівчата та хлопці, які зберігають і демонструють іноземцям, що таке українська культура, навіть знаходячись так далеко від домівки. На цей рік, в нас заплановано понад 10 концертів по цілому Люксембургу та за його межами (Бельгії, Франції та Німеччині). Для мене було неймовірним везінням знайти цей колектив! Так, як я закінчила Ужгородський коледж культури і мистецтв по спеціальності хореографія, мені навіть запропонували вносити корективи в танцювальні номери та трохи оновити програму 🙂 Тому, я вже приступила до роботи:)

Weekend! Субота і неділя в мене вихідні. Я стараюсь якомога більше подорожувати, побачити щось нове, знайомлюся з цікавими людьми, знайшла вже друзів, з якими частенько ходимо в походи в гори, ліс. Коли нема грандіозних планів на weekend чи просто хочеться домашнього тепла, я проводжу час вдома з сім’єю, ми завжди знайдемо чим себе зайняти в саду: пострибати на батуті, розкласти гамак, палатку і разом релаксувати під теплим сонцем.

В нас склалися теплі і дружні відносини з хост-сім’єю, тому час мчить дуже швидко, і не встигну оглянутись, як ще один рік, повний новими подіями моєї опер-програми, закінчиться.

З досвідом au-pair, я маю більше можливостей знайти хорошу роботу чи вступити до університету закордоном, так як зник страх перед невідомим, нема більше мовного бар’єру і всі кордони відкриті!

Карина