play_circle_filled
pause_circle_filled
Які документи потрібні для участі у програмі Au-Pair?
volume_down
volume_up
volume_off

Якщо Ви вирішили прийняти участь у програмі Au-Pair, та пройшли перші два етапи, тобто визначилися з метою поїздки та обрали для себе країну, Вам потрібно, перш за все, створити власний профайл.

Профайл Au-Pair – один з найважливіших документів, на підставі якого у приймаючої Au-Pair родини складеться перше враження про Вас. Від того, як буде складено цей пакет документів, напряму залежить не тільки як Ви будете виділятися серед решти претендентів, але й швидкість віднайдення тієї самої приймаючої родини. З цього стає очевидним, що без грамотно складеного профайлу, пошук буде малорезультативним та достатньо довготривалим.

В кожної з приймаючих агенцій в різних країнах є свої власні вимоги-деякі з них просять невеликий за об’ємом пакет документів, як-то лист-привітання, анкета, фотопрезентація, а для інших доведеться відправити й додаткові документи. Про те, з чого складається професійний профайл учасника програми Au-Pair, далі й піде мова.

Анкета

Заповнення анкети приймаючої агенції є одним з найбільш поширених методів проведення так званої «попередньої співбесіди», в результаті чого можливо отримати початкове уявлення про кандидата, тобто про Вас. Анкета – прискіпливий інструмент, проте ігнорувати його не слід. Зазвичай, вона складається з трьох основних частин: персональні відомості, професійно-біографічні дані та додаткова інформація. Ми надсилаємо своїм учасникам не тільки власне саму анкету, а й пам’ятку як її заповнювати, пояснюємо, що й де краще писати, консультуємо перед заповненням та вирішуємо питання, що можуть видатися незрозумілими, якщо в цьому є потреба.

Лист

Другим в черзі, однак аж ніяк не за значенням, документом Au-Pair профайлу є Ваш лист-привітання до приймаючої родини. Лист-привітання, як правило,– це те, що найбільше цікавить приймаючі сім’ї, так як він допомагає отримати більш повне уявлення про Вас. Як показує практика, найбільш доцільним об’єм цього документу – максимум два аркуша, не більше.

Ваше завдання – розповісти в цьому обсязі тексту як можна більше інформації про себе. Приймаюча родина повинна вже в перших двох абзацах зацікавитися Вами. При написанні листа намагайтесь дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Лист має буде добрим та привітним. Привітність допомагає легко подолати скутість та заохочує до комунікації.
  • Лист має буде позитивним. Ні для кого не секрет, що всі ми любимо, коли нас оточують веселі та життєрадісні люди. Спробуйте передати Вашу біографію не як набір сухих статистичних даних, а як цікаву захоплюючу історію;
  • Лист має показувати Вашу готовність до спілкування. Будьте відкритими та щирими. Розкажіть про свої зацікавлення, опишіть свою мрію чи поділіться своїми планами. Все це стане тією опорною точкою відліку ваших дружніх взаємин з приймаючою родиною в майбутньому;
  • Додайте в лист гумору. Уміння сміятися над серйозними життєвими ситуаціями, в які ми, час від часу, потрапляємо – ознака високорозвиненого емоційного інтелекту. Гумор допомагає згладжувати життєві шорсткості та обходити гострі кути. Спробуйте показати своїм майбутнім друзям, що гумор є в арсеналі Ваших особистих якостей.
  • Запам’ятайте – лист родині, це не резюме, і не автобіографія, це веселий, відкритий лист Вашим новим друзям.

Фотопрофайл

Фотографії – це ще одна можливість звернути на себе увагу й полегшити потенційній приймаючій Опер родині прийняття рішення про запрошення Вас на інтерв’ю. Адже, при знайомстві онлайн Ваші фото – це 80% інформації про Вас. І ні для кого не секрет, що саме вони визначають перші враження про людину. Ну якщо не визначають, то однозначно можуть помітно вплинути на них.

Сьогоднішній світ – це світ, де люди фокусують увагу на речах на дуже короткий час. Додайте до цього ще фактор конкуренції. Саме тому, до підбору фотографій та формування Вашого альбому потрібно віднестися зі всією серйозністю. Інформація, котру Ви вказуєте в своїй анкеті та листі-привітанні, має бути підкріплена фото. Ми надсилаємо та коментуємо для наших учасників та учасниць приклади вдалих фотографій та фотографій, котрі робити не слід. Крім того, ми допомагаємо в процесі формування фотопрезентації та коректуємо, якщо є така потреба.

Рекомендації

Окрім вищезгаданих, основних Au-Pair документів, приймаюча агенція може запросити й додаткові. Наприклад, рекомендації по догляду за дітьми. За кордоном практика рекомендаційних листів має давню історію. Все частіше приймаючі родини, які планують запросити до себе Au-Pair, віддають перевагу тим кандидатам, котрі мають документально засвідчений досвідом роботи з дітьми. До слова, це не завжди може чи має бути рекомендація від батьків, де Ви доглядали за дітьми. Це можуть бути і дитячий садок, і різноманітні дитячі табори тощо.

Ще одним можливим додатковим документом є особистісна рекомендація (характеристика особистості). Єдиної форми написання останньої не існує, однак, головне, щоб у документі були присутні основні відомості про особу, яку характеризують, тобто Вас. Вона має містити опис внутрішнього складу особистості (характер, здібності, вольові якості, тощо) та може описувати варіанти Вашої поведінки при певних обставинах.

Медична довідка

Якщо в переліку документів стоїть медична довідка про стан здоров’я, мається на увазі, що Вам потрібно надати актуальну медичну довідку, котру Ви отримали не пізніше шести місяців назад. Якщо такої довідки у Вас немає, потрібно буде пройти невеликий медичний огляд. Самими головним тут є те, що Ви маєте бути без хронічних захворювань, СНІД, туберкульозу тощо. Це не стосується такої країни як Бельгія, де Вам потрібно буде обов’язково пройти медичне обстеження в спеціалізованому медичному центрі, котрий авторизований в посольстві Бельгії.

Мовний сертифікат

Якщо Ви прийняли рішення приймати участь у програмі Au-Pair в Австрії чи в Німеччині, у Вашому пакеті документів має бути сертифікат про рівень володіння німецькою мовою. При чому, для Німеччини, це має обов’язково бути сертифікат Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, виданий Goethe-Institut у Києві.

Ми сподіваємося, що наші рекомендації будуть корисними для Вас, коли Ви приступите до такого важливого процесу, як формування особистого профайлу. Чим краще й якісніше буде сформовано профайл – тим швидше Ви знайдете собі чудову приймаючу сім’ю, тим швидше розпочнеться Ваш прекрасний Au-Pair рік, тим швидше здійсняться всі Ваші заповітні мрії!

Ми маємо багаторічну практику в підготовці учасників програми Au-Pair та завжди допомагаємо їм у цій нелегкій справі, пояснюємо про що й як писати краще, консультуємо їх про правила оформлення такого виду пакета документів. Окрім того, наші учасники проходять унікальну серію освітніх опер семінарів, на котрих ми детально розбираємо, в тому числі, питання створення профайла учасника програми Au-Pair.

Якщо Ви бажаєте знайти для себе приймаючу родину самостійно та підготувати профайл власними силами, ми рекомендуємо Вам обрати один з двох цінових пакетів нашої агенції, в рамках яких, наші кваліфіковані та досвідченні менеджери допоможуть Вам професійно підготуватися до пошуку родини та безпечно провести Au-Pair рік.

Ми в соціальних мережах

Ми би з радістю писали тобі листи

Небагато, один-два листа на місяць. Але ми не знаємо твою електрону адресу…

І знаєш про що?

Ми б розказували тобі про всі дивовижні акції і знижки, які діють лише для підписчиків, повідомляли про корисні публікації для твого розвитку, про наш позитивний досвід та відгуки учасниць програми Au-Pair.